Sony'den Xperia Z5 Premium sürprizi!

Önümüzdeki Çarşamba günü yani 2 Eylül tarihinde IFA 2015’te duyurulması beklenen Sony Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact modellerine ek bir versiyon geleceğine dair yeni bilgiler var

31 Ağustos 2015, Pazartesi 11:13
A A
Sony'den Xperia Z5 Premium sürprizi!

Sony, Xperia Z serisi amiral gemilerini 2 versiyon olarak satışa çıkarıyor. Xperia Z2 ve Z3 modellerinde bu uygulamayı gördük. Şimdiye dek Xperia Z5 modeline ait ortaya çıkan fotoğraflardan da gördüğmüz üzere Xperia Z5 ve Z5 Compact modellerini bekliyorduk. Ancak phoneArena isimli sitenin bir takipçisinin iddiasıa göre Sony bu sefer üçüncü bir versiyon ile karşımıza çıkacak. Xperia Z5 Premium olarak adlandırılacağı tahmin edilen modelin çıkış noktası ise yayınlanan bir fotoğraf. İlgili fotoğrafı aşağıdan görebilsiniz. Fotoğrafta 3 akıllı telefon görülüyor.

Aşağıdaki fotoğrafta yer alan cihazın Xperia Z5 Premium isimli yeni bir verisyonu ait olduğu iddia ediliyor. Xperia Z5 Premium modeli, Xperia Z5 ve Z5 Compact modelleri ile ortak ve farklı özelliklere sahip olacak. 23 MP çözünürlüğe sahip 4K video çeken kamera ve parmak izi okuma gibi özellikler konusunda benzeşen model, ekran boyutu ve çözünürlüğü konusunda farklı özellikler sunacak.

 

İddiaya göre Sony Xperia Z5 Premium modelinde 5.5 inç boyutunda bir ekran tercih edilecek. Bu ekranın 4K çözünürlüğe sahip olacağı iddia ediliyor. Ayrıca ekranın keskinlik değerinin 801-808 PPI arasında olacağı söyleniyor. Bu bilgi henüz söylenti aşamasında ancak düşünüldüğünde akla yatıyor. Çünkü Sony şimdiye kadar akıllı telefon konusunda üst segmentte pek iddialı olmadı. Dolayısıyla Xperia Z5’te böyle bir atak yapmak isteyebilir.

 

Apple, Amerikan Ordusu için çalışmaya başlayacak!

Sıradaki haber yükleniyor...