Sopalı baz nöbeti

Erzurum'un Palandöken İlçesi'ndeki Fevzi Paşa Mahallesi sakinleri, evlerinin önüne baz istasyonu kurulmasını önlemek nöbet tutuyor

30 Ekim 2009, Cuma 12:46
A A

Mareşal Fevzi Çakmak Askeri Hastanesi’nin karşısına konulmak istenen ikinci bir baz istasyonu kurmaya gelenler, mahalle halkının tepkisiyle karşılaştıkları için yapım çalışmasını yarım bırakmak zorunda kaldı.

'BAŞKAN EVİNİN ÖNÜNE KURDURSUN'

Harp-İş bloklarında oturan ailelerin sabaha kadar aralıksız nöbet tuttuğunu söyleyen Esengül Özçaylak, “Baz istasyonlarının bir zararı yoksa Belediye Başkanı Ahmet Küçükler kendi evinin önüne kurdursun. Bir yıl önce bizleri ‘2011 Kış Oyunlarının amblemini dikiyoruz’ diye kandırıp baz istasyonu diktiler.

Ondan sonra apartmanda hastalanmayan kalmadı. Şimdi yanına ikinci istasyon dikmek istiyorlar. Biz de önlemek için gece gündüz nöbet tutuyoruz” dedi.

Esengül Özçaylak ve eşinden nöbeti devralan Şengül ve Abdulkadir Sadak çifti, “Askeri hastanede vatan evladı genç askerlerimiz tedavi görüyor. Bizi düşünmediler, peki o genç askerlerimizi de nasıl düşünmezler. Sağlıklarına kavuşmak için burada yatıyorlar iyice hasta olup çıkacaklar” diye konuştu.

Tevfik AKAN/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.