Sosyal medya kullanıcılarının yeni kabusu

28 yaşındaki Luisa adlı Kanadalı bir kadın tarafından işletilen 'YouDidNotSleepThere' (Orda Uyumadın) hesabının şu anda 55 bine yakın takipçisi var. Bu hesap, kibirli Instagram paylaşımlarından esinlenerek yaratılmış. Amacı ise 'Instagram'ın en mantıksız kamp yerlerini’ paylaşmak...

07 Temmuz 2017, Cuma 17:23
A A

Instagram, görenleri kıskandırmayı hedefleyen tatil resimleriyle dolu.

Kimisi bunu deniz ve güneş resimleri paylaşarak yapıyorken, kimisi ise geceyi tehlikeli bir yerde geçirdiğini göstererek yapıyor.

Çılgın gezginler tarafından çekilen ve paylaşılan fotoğrafların bazıları o kadar aşırı ki, Photoshop kullanmadıklarını söylemek çok zor.

Bu paylaşımlardan sıkılmış bir Instagram kullancısı, maceraperestlerin resimlerini sorgulamaya karar vererek #YouDidNotSleepThere (OrdaUyumadın) adlı hesabı açmış.

Luisa adlı 28 yaşındaki bir Kanadalı tarafından işletilen bu hesabın tehlikeli yerlerde çadırlar kurup resim çeken insanlara bir mesajı var: Çok klişesiniz.

220 tane paylaşımı olan Luisa’nın en uyuz olduğu 3 fotoğraf tipi ise; çılgın süreli uzun pozlama resimleri, suyun fazla yakınında kamp kuranların ve gülünç yerlere hamak asanların resimleri. 

Bu iki genç adamın suyun altında çektiği çadırlı ve laptoplu resmin amacı adeta #YouDidNotSleepThere hesabının Luisa’sına sinir krizi geçirtmek olsa gerek.

Görünüşe göre bu genç çift, çadırlarını Büyük Kanyon'da bir uçuruma asmış. Bir kişi resmin altına, 'Çadırdan çıkmak için iyi şanslar’ yazan bir yorum bırakmış. Uçurum kenarında bir uyku tulumunun içinde yatan bu adamın geceyi gerçektende burada geçirdiğine inanmak zor. 

New York’un meşhur Central Park manzaralı bu resmi nasıl çekilmiş akıl almıyor ve resimde photoshop olup olmadığını sorgulatıyor.

Bir kullanıcı bu baş döndürücü yüksekliği başarıyla tırmanıp, geceyi yıldızların altında geçirdiğini iddia ediyor. Evet, resim olağanüstü. Peki ya gerçekten orada uyudu mu?

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.