Sosyal medya kullanımı estetik ameliyatları artırdı

ABD'de yayınlanan bir rapor, sosyal medyanın gençleri plastik cerrahiye yönlendirdiğini ortaya koydu

30 Ağustos 2018, Perşembe 23:28 Son Güncelleme:
A A

Sosyal medyada paylaşılan öz çekim fotoğraflarının gençler arasında estetik ameliyat artışına neden olduğu ortaya çıktı.

13-19 YAŞ ARASI 229 BİN GENÇ ESTETİĞE BAŞVURDU

13-19 YAŞ ARASI 229 BİN GENÇ ESTETİĞE BAŞVURDU

Amerikan Plastik Cerrahi Derneğinin resmi sağlık dergisi Plastic and Reconstructive Surgery’de yayımlanan rapora göre, 2017'de ABD’de 13 ila 19 yaşlarındaki 229 bin genç estetik ameliyat yaptırdı.

YÜZDE 11 ARTIŞ

YÜZDE 11 ARTIŞ

Estetik ameliyatlarda 2016'ya göre yüzde 11'lik artış kaydedildiği belirtilen raporda, bu operasyonlar için harcanan toplam miktarın da 6,5 milyar dolardan fazla olduğu kaydedildi.

Raporu hazırlayan doktorlar Rod J. Rohrich ve Min-Jeoing Cho, ergenlerde plastik cerrahiye olan talebin önemli ölçüde arttığını vurguladı.

EN ÇOK HANGİ AMELİYATLAR YAPILIYOR?

EN ÇOK HANGİ AMELİYATLAR YAPILIYOR?

Genç hastaların genellikle burun düzeltme, dudak çatlağı tedavisi, göğüs ve kulak küçültme gibi alanlarda estetik ameliyat yaptırdıklarını, sosyal medya nedeniyle botoks ve diğer enjeksiyon estetiğine yönelimin de arttığına dikkat çekti.

"ÖZGÜVEN SORUNU"

"ÖZGÜVEN SORUNU"

 “Ortalama Y kuşağı hayatı boyunca 25 binden fazla öz çekim yapıyor. Bu astronomik bir rakam ve bu yaş grubundaki özgüven sorunundan kaynaklanıyor.” ifadeleri kullanıldı.

SOSYAL MEDYAYI DAHA FAZLA KULLANANLAR ARASINDA ARTTI

SOSYAL MEDYAYI DAHA FAZLA KULLANANLAR ARASINDA ARTTI

Raporda, İnstagram, Snapchat ve Facebook fotoğraflarının her kesimde, özellikle sosyal medyayı daha fazla kullanan gençler arasında estetik ameliyatları arttırdığı kaydedildi.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.