Sosyal medyada paylaşılmaması gereken 5 çocuk fotoğrafı

Her ebeveyn çocuklarının ve bebeklerini fotoğraflarını gururla paylaşır. Fakat bazen sosyal medya tahmin ettiğimiz kadar masum olmayabiliyor. Ailenizi korumak ve güvende tutabilmek için fark edilmeden yapılan 5 çeşit fotoğraf paylaşımına dikkat edilmeli.

27 Mayıs 2020, Çarşamba 14:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Arkadaşlarıyla olan fotoğraflar

Arkadaşlarıyla olan fotoğraflar

Çocuğunuzun arkadaşlarıyla çekilmiş oldukları fotoğrafları paylaşıp etiketlemeden önce muhakkak ailelerinden izin alın. Belki bu durum onların onayladığı bir paylaşım olmayabilir.


Nerede okula gittikleri

Nerede okula gittikleri

Çocuklarınız için en güvenli ve korunaklı okulu araştırıp bulduktan sonra sosyal medyada herkesin görebileceği şekilde okulunu paylaşmanız, o okulu eskisi kadar güvenli yapmayabilir. 


Çıplak fotoğraflar

Çıplak fotoğraflar

Çıplak fotoğraf paylaşılmamasının neden aslında oldukça açık. Fotoğrafların yanlış kişilerin ellerine geçme riskini göz önünde bulunduracak olunursa, ailenizi ve çocuğunu korumak için paylaşımı yapmaktan hızlıca vazgeçebilirsiniz. 


İsim ve soyad bilgisini tam vermek

İsim ve soyad bilgisini tam vermek

Nüfus bilgileri çocuğunuza özel olmalı ve herhangi bir gönderi de çocuğunuzun bilgilerinin görünmediğinden emin olmalısınız.


Anlık fotoğraflar

Anlık fotoğraflar

Anı yaşarken çekilmiş olan fotoğraflar o an size oldukça komik ve eğlenceli gelebilir. Fakat yıllar sonra utanç verecek bir fotoğraf paylaşacaksanız galerinizi tekrar gözden geçirin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çocuktan proje, ebeveynden helikopter olur mu?