Sosyal medyadaki şişman kedi akımı, yanlış beslenmeyi körüklüyor

Şişman kediler, her ne kadar sosyal medyanın yıldızı olsa da, yanlış beslenmeye teşvik ediyor. Uzmanlar, kedilerin artık 'düzgün beslenmesi' gerektiği yönünde çağrıda bulunuyor. Mama markaları da son dönemde hızla artan şişman kedi sayısından şikayetçi. Kedilerde aşırı kilo erken ölümlere neden oluyor.

06 Ocak 2021, Çarşamba 11:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sosyal medya şişmanlığa teşvik ediyor

Şişman kediler, şüphesiz sosyal medyanın en çok beğeni alan paylaşımlarını oluşturuyor. Uzmanlar ise buna artık son verilemesi gerektiği düşünüyor. Sputnik'in The Guardian'a dayandırdığı haberde, kedilerdeki aşırı kilo erken ölüme yol açıyor.

Uzmanlar, Round Boys ve Round Animals gibi yüzbinlerce takipçisi olan Instagram hesaplarının, kedilerde beslenme bozukluğunu teşvik etmemeleri gerektiğini belirtiyor.

Mama markaları da durumdan rahatsız

Mama markası Purina da bu durumdan rahatsız. Haberde, 'şişko kedi kapitalizmi' doğrultusunda bu tür şirketlerin mümkün olduğunca çok mama satmak isteyeceği ancak durumun tam tersi olduğu ifade ediliyor.

"Sevecenlik öldürebilir"

Şirket yetkililerden Libby Sheridan, kedi sahiplerinin, sağlıklı kilo konusunda çarpık bir algıya sahip olduğunu ifade ediyor.

Gazete konuşan yetkili, "İnsanlar evcil hayvanlarının sevimli olması gerektiğini düşünüyor. Fakat sevecenlik öldürebilir!" diyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sahiplenmeden önce iyice düşünün! Kedi sahiplerinin yaptığı 8 hata