Sosyal medyanın fenomen çifti Tolunay ve İleyda: Sosyal medya bağımlılığı zarar veriyor

Sosyal medyanın fenomen çifti Tolunay ve İleyda: Sosyal medya bağımlılığı zarar veriyor

Günümüzde sosyal medya bağımlılığı özellikle gençlerde etkisini gösteriyor. Bazıları bunu yararına kullanıp bu işten gelir elde ederken bazı kullanıcılar da eğlence amaçlı sosyal medyadan yararlanıyor. Sosyal medya yeterli kullanıldığında iyi bir durum olsa da zararları da var. Ünlü sosyal medya fenomenleri Tolunay ve İleyda Topal çifti gençlerin ne tarz bağımlılıkları olduğu, ne tarz kötü alışkanlıklara sahip olduğu, troll hesapların zararları, sosyal medyanın zararlarından korunma ve sosyal medyanın zararlarına karşı neler yapılması gerektiği üzerine konuştu.

07 Temmuz 2020, Salı 13:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sosyal medya bağımlılığı gençler arasında ciddi bir durum haline geldi. Sosyal medya fenomeni çift Tolunay ve İleyda, sosyal medya üzerine gençlerin ne tarz bağımlılıkları olduğu, ne tarz kötü alışkanlıklara sahip olduğu, troll hesapların zararları, sosyal medyanın zararlarından korunma ve sosyal medyanın zararlarına karşı neler yapılması gerektiği üzerine konuştu. Çiftin açıklamaları şöyle:

Sosyal medya, günümüzde önemli bir yere sahip. Birçok kullanıcı, sosyal medya sayesinde gelir elde ediyor ve bu platformda paylaşımlar yapıyor. Sosyal medyanın iyi yönleri olduğu kadar kötü yönleri de var. Bazı kullanıcılar sosyal medyaya bağımlı hale gelerek günlük hayatını buna göre düzenler. Sosyal medyaya o kadar bağımlıdır ki her paylaştığı gönderide yüksek beğeni sayıları görmek ister. Bu da onu mutlu eder.


https://www.instagram.com/p/CCEAXFYjo_A/


Eğer ki bir gönderinin beğeni sayısı düşükse bağımlı olan kişiyi psikolojik açıdan etkiler. Bir diğer sosyal medya bağımlılığı ise sürekli sosyal medyada gezmektir. Bazı kullanıcılar özellikle boş zamanlarında yapacakları bir işi olmayınca ekranı sürekli aşağı doğru kaydırarak gönderileri inceler. Çıkıp 5 dakika sonra tekrar aynı işlemleri yapar, bu da bağımlılığın bir göstergesi olmaktadır. Başkalarını takip etme veya paylaşımlardan yüksek beğeni alma dışında daha önemli olan bir konu da bulunmakta. Bu da siber zorbalık.


https://www.instagram.com/p/CAin741DJtC/


Günümüzde proje geliştirip sosyal medyada paylaşan ve ilgi görmek isteyen birçok insan bulunmakta. Fakat bazı troll hesaplar bu insanlara kötü yorumlar yapıp onlara hakaret ederek proje geliştiren kişinin fikirlerini ve gelecekte olması gereken mesleğini etkileyebilir. Bu doğru bir davranış değildir. Bu tür yorum yapanlara ceza verilmeli.


https://www.instagram.com/p/B9XE8D_JLzU/


"Sosyal medyadan gelir elde etmeye çalışmalı"

Sosyal medya üzerinde bulunanların sosyal medyanın zararlarından korunmak için bu tür yorumlara aldırış etmemeleri, olumlu yorumlara odaklanmaları ve hep kendi sevdiği işi yapmalarını tavsiye ediyorum. Sosyal medya bağımlıları ise kendine yapacak hobi bulmalı veya sosyal medya üzerinden gelir elde ederek bu işi fırsata çevirmelidir.;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ergenlik döneminde sıklıkla görülen takıntılar