Sosyal medyasını sizden gizliyor, sizinle ilgili paylaşım yapmıyorsa...

Hepimiz biriyle ya da diğeriyle çıktık ama aşık olduğun kişiyi bulduğunda her şey değişiyor. Birine deli gibi aşık olduğunuzda, onunla güçlü bir bağ kurma ihtiyacı hissedersiniz. Her ilişki güven ve sevgi üzerine kuruludur. Partnerinizin telefonunuza erişmesine ve sosyal medya hesaplarınıza erişmesine izin vermek çok samimi bir hareket gibi gelebilir. Peki, sevgiliniz buna izin vermiyorsa bu ne anlama geliyor olabilir? / ÖZEL - Bahar Saygılıer

15 Kasım 2021, Pazartesi 18:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ortalama bir insan her gün iki saat 24 dakika sosyal medyayı kullanıyor. Bu, sayfalarda gezinmek, gönderi paylaşmak ve beğenmekle geçen hayatınızın beş yılıdır. Sosyal medyanın günlük hayatın içine bu kadar yerleştiği göz önüne alındığında, artık ilişkilerde potansiyel bir gerilim ve çatışma kaynağı olması şaşırtıcı değil.

SOSYAL MEDYA HESAPLARI İLİŞKİLER İÇİN İKİ UCU KESKİN KILIÇ

SOSYAL MEDYA HESAPLARI İLİŞKİLER İÇİN İKİ UCU KESKİN KILIÇ

İletişim uzmanı Leslie Shore şöyle diyor;

"Sosyal medya iki ucu keskin bir kılıçtır" diyor. Bunun nedeni, sosyal medyanın hızlı ve verimli iletişime izin vermesidir, ancak aynı zamanda insanların birbirleriyle etkileşim biçimini de değiştirir."

NE ZAMAN ERİŞİME İZİN VERİLMELİ?

NE ZAMAN ERİŞİME İZİN VERİLMELİ?

Partnerinizin telefonunuza erişmesine ve sosyal medya hesaplarınıza erişmesine izin vermek çok samimi bir hareket gibi gelebilir. Birçoğumuz için bunu yapmak güven göstermek için büyük bir adım gibi görünebilir. Bir ilişkide şeffaflık çok önemli bir faktördür.

PAROLA PAYLAŞMAK HER ZAMAN MANTIKLI DEĞİL

PAROLA PAYLAŞMAK HER ZAMAN MANTIKLI DEĞİL

Bu, güven inşa etmenin ve partnerinize onlardan saklayacak hiçbir şeyinizin olmadığını göstermenin harika bir yoludur ama her zaman iyi bir fikir değildir. Partnerinizle parola paylaşmak birçok riski de beraberinde getirir. Bu tür hassas bilgileri partnerinizle paylaşmadan önce, onların iddia ettikleri kişi olduklarından ve güvenilir olduklarından emin olmanız gerekir. 

Sevgilinizin sizden sosyal medya hesaplarının sakınması her zaman kötüye işaret değildir ancak ilişkinin bir noktasında güvenin daha sağlanmadığını gösteriyor olabilir.

SOSYAL MEDYA HESAPLARI PAYLAŞILMALI MI?

SOSYAL MEDYA HESAPLARI PAYLAŞILMALI MI?

İlişkinizde bazı çevrimiçi gizlilik sınırlarının olması da önemlidir. Birbirinizin sosyal medya hesaplarına erişim bazen rahat ve kolay olabilir. Birçok insan bunu sadece rahatlıktan yapıyor. Ancak bu bilgiyi paylaşmamanız partnerinizi güvensiz hale getirebileceği için paylaşıyorsanız, bu sizin için en iyi fikir değildir. 

OLMAYAN SORUNLAR YARATABİLİR

OLMAYAN SORUNLAR YARATABİLİR

Bunu yapmak, eşiniz ve ilişkiniz için işleri daha da kötüleştirebilir. 

Partneriniz her küçük şeyi ve konuştuğunuz her insanı sorgulamaya başlayabilir aynı durum sizin için de geçerlidir. Sosyal medya şifresi paylaşımı ortada hiç bir sorun yokken sorun oluşmasına neden olabilen bir durumdur.

SOSYAL MEDYA GİZLİLİĞİNİN 5 NEDENİ

SOSYAL MEDYA GİZLİLİĞİNİN 5 NEDENİ

Ve birbirinizin sosyal medya hesaplarına eriştiğinizde, bazı sınırlar koymanız ve bunları aşmamanız önemlidir. Bütün bunlar söylenip yapıldığında, birbirlerinin sosyal medya hesaplarına erişim, belirli bir güven düzeyi oluşturmaya yardımcı olur.

Peki, partneriniz sizi neden sosyal medya hesaplarından sakınıyor... İşte uzun bir ilişkiye rağmen sosyal medya paylaşımlarının yapılmamasının olası 5 nedeni:

1) DAHA SAĞLAM HALE GELENE KADAR BEKLEMEK İSTİYOR

1) DAHA SAĞLAM HALE GELENE KADAR BEKLEMEK İSTİYOR

İlişkiniz başlangıç ​​aşamasındaysa, yalnızca güçlenene kadar beklemek mantıklıdır. Herkese açık olduğunda, sosyal olarak birlikte takılır ve birbirinizin arkadaş çevrelerine karışırsınız. Bu yüzden ayrıldığınızda, garipleşiyor çünkü o zaman herkese cevap vermek ve aynı hikayeyi tekrar tekrar tekrarlamak zorundasınız.

Sevgilinizin sizden sosyal medya hesaplarını saklamasının nedeni ilişkinin sağlamlaşmasını bekliyor olması olabilir.

2) SEÇENEKLERİNİ AÇIK TUTMAK İSTİYOR

2) SEÇENEKLERİNİ AÇIK TUTMAK İSTİYOR

Birisi ilişkisini gizlediğinde, bunun nedeni genellikle flört havuzunda uygun görünmek istemesidir. Şimdi özellikle bir kişi için hala bitmemiş olabilir veya karşı cinsin dikkatini çekmeyi sevdiği için olabilir. 

Her iki durumda da, bu senin için haksızlık çünkü bir yerlerde bu, fırsat bulduğu anda muhtemelen yoldan çıkacağı anlamına geliyor. Açık bir ilişki içinde değilseniz, müsait olmak pek hoş değil. 

Kim bilir, siz ona sadık olmak için her erkeğin ilerlemesini reddederken, muhtemelen hala sola ve sağa kaydırıyor.

3) KALICI OLMAYACAĞINIZI DÜŞÜNÜYOR

3) KALICI OLMAYACAĞINIZI DÜŞÜNÜYOR

Yürüme olasılığının düşük olduğunu bildiğimiz aşk ilişkilerini gösteriş yapmayız. 

İlişkinize kısa vadeli bakıyorsa, neden halka açıklasın ki? Sosyal medya hesaplarını sizden saklamasının nedeni ilişkinin uzun soluklu olmayacağını düşünmesi olabilir.

Bu kötü bir senaryo, ancak ilişkiniz yeniyse zaman vermeniz gerekebilir.

4) ARKADAŞLARININ VE AİLESİNİN ONU YARGILAYACAĞINI DÜŞÜNÜYOR

4) ARKADAŞLARININ VE AİLESİNİN ONU YARGILAYACAĞINI DÜŞÜNÜYOR

Son ilişkisinden bu yana çok uzun zaman geçmediyse, arkadaşlarının seni bir toparlanma olarak görmemesi için bunu gizli tutması anlaşılabilir. 

Senin iyiliğin için umarım arkadaşlarının düşündüğünden korktuğu gibi değilsindir. Böyle bir senaryoda, ona biraz zaman vermek sorun değil.


5) DAHA İYİSİNİ YAPABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYOR

5) DAHA İYİSİNİ YAPABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYOR

Bu durumda, daha iyi olduğunu düşündüğü birini bulana kadar anlamsız varlığındaki boşluğu doldurmak için sizi kullanıyor olabilir. 

Daha iyisini yapabileceğini düşündüğü için onun kız arkadaşı olduğunu herkesin önünde kabul etmekten utandığını açıkça gösteriyor. Ama olay şu. 

Böyle düşünen bir adam kimseyi hak etmiyor, özellikle de sizi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER "Mükemmel ilişkilerin" dağılmasının en yaygın 7 nedeni