Sow 99. yabancı oyuncu

Sow 99. yabancı oyuncu

Futbolda ara transferde Senegalli Moussa Sow'u transfer eden Fenerbahçe, tarihindeki 99. yabancı oyuncuyu kadrosuna dahil etti

28 Ocak 2012, Cumartesi 11:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fransa’nın Lille takımından alınan Sow, sarı-lacivertli takımın 105 yıllık tarihindeki 99. yabancı futbolcu olarak tarihe geçti. Sow, ayrıca Issiar Dia ve Mamadou Niang’ın ardından Fenerbahçe’nin tarihindeki 3. Senegalli oyuncu oldu.

4 KITA VE 36 ÜLKE

Fenerbahçe, 105 yıllık tarihinde şimdiye kadar 4 kıta ve 36 ülkeden 99 futbolcu transfer edildi. Asya, Avrupa, Afrika ve Güney Amerika kıtalarından eski Yugoslavya, Brezilya, Yunanistan, Almanya, Danimarka, Romanya, Mısır, İtalya, Arnavutluk, Polonya, İngiltere, İsviçre, Macaristan, Rusya, Slovenya, Bulgaristan, Nijerya, Portekiz, Güney Afrika, Bosna-Hersek, Gana, İsrail, Gine, İsveç, Hırvatistan, Hollanda, Arjantin, Ukrayna, Fransa, Uruguay, Sırbistan, İspanya, Senegal, Slovakya, Kamerun ve Şili’den futbolcular sarı-lacivertli takıma transfer oldu.

YUGOSLAVLAR ÖNDE

Fenerbahçe tarihinde en çok eski Yugoslavya’dan futbolcular forma giydi. Sarı-lacivertlilerde 17 yabancıyla Yugoslavlar hala ilk sırada yer alırken, son yıllardaki transferlerle 15 yabancıyla Brezilyalılar ikinci sırada bulunuyor.

Fenerbahçe’de ayrıca 5’er Yunan, Alman ve Rumen, 4 Danimarkalı, 3’er Senegalli, Mısırlı, Nijeryalı, Ganalı ve Bulgar, 2’şer İtalyan, Arnavut, Polonyalı, İngiliz, İsviçreli, İspanyol, Rus ve Hırvat, 1’er de Macar, Sloven, Güney Afrikalı, Portekizli, Bosna-Hersekli, Gineli, İsrailli, İsveçli, Hollandalı, Arjantinli, Ukraynalı, Fransız, Slovak, Kamerunlu, Uruguaylı, Sırp ve Şilili futbolcu transfer edildi. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Trabzonspor Fenerbahçe maçının ilk 11'leri belli oldu