Sözleşmeli öğretmen 2019 atama sonuçları açıklandı

Sözleşmeli öğretmen 2019 atama sonuçları dün açıklanacaktı. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı 7 Şubat Perşembe günü saat 09.30'da geçtiği bilgilendirmeyle on binlerce öğretmen adayının beklediği atama sonuçlarının 8 Şubat'ta açıklanacağını belirtti. Ve bugün saat 10.05 itibarıyla 20 bin sözleşmeli öğretmenin ataması yapıldı

08 Şubat 2019, Cuma 07:31 Son Güncelleme:
A A
Sözleşmeli öğretmen 2019 atama sonuçları açıklandı

Sözleşmeli öğretmen 2019 ataması için ön başvurular 19-23 Kasım tarihleri arasında yapıldı. Sözlü sınavlar, 10-31 Aralık tarihine kadar devam etti. Mülakat sonuçları 15 Ocak'ta ilan edildi. Arından tercih maratonu başladı. Tercihler de 1 Şubat itibarıyla sona erdi. Daha önceki takvimde atama sonuçlarının 7 Şubat 2019 günü açıklanacağı duyurulmuştu fakat dün bir değişikliğe gidildi.

Milli Eğitim Bakanlığı dün bir bilgilendirme geçti. Yapılan açıklamada "20 bin sözleşmeli öğretmen ataması, Bakan Selçuk’un katılımıyla bugün saat 10.00’da MEB Başöğretmen Salonu’nda gerçekleştirilecek" denildi.

20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENİN ATAMASI YAPILDI

Ve bugün saat 10.15 itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığı'nca 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı. Atama sonuçları Bakanlığın resmi web sitesinden öğrenilebilecek.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI

ATANANLARDAN İSTENECEK BELGELER

MEB’in daha önce yaptığı ‘Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusu’na göre, sözleşmeli olarak ataması yapılan öğretmenlerden göreve başlama işlemi sırasında bazı belgeler istenecek. Bu belgeleri eksiksiz ibraz edenler, sözleşme yapılarak göreve başlatılacak; belgeleri eksik olanlar göreve başlatılmayacak.

Tebligatı beklemeden göreve başlamak isteyen öğretmen adayları, atandıkları il millî eğitim müdürlüklerine istenilen belgelerle başvurarak göreve başlayabilecek.

Elektronik Başvuru Formu’ndaki beyanlarla ibraz edilen belgeler il millî müdürlüklerince değerlendirilecek, göreve başlatılmasına engeli olmayanlar başlatılacak; tereddüte düşülenlerse değerlendirilmek için İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığı’na bildirilecek.

Sabıka sorgulama belgesinde “Adli sicil kaydı vardır” ibaresi bulunanlara ait sabıka sorgulama belgesiyle buna ilişkin mahkeme kararı temin edilerek İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığı’na gönderilecek. Bu adaylar hakkında MEB’in vereceği karar doğrultusunda işlem yapılacak.

Başvurusunda sağlık durumu yönünden görev yapmasına engel bir durumu olmadığını beyan etmekle birlikte, göreve başlama esnasında sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel oluşturacağı konusunda tereddüt oluşan aday göreve başlatılmayıp; yurdun her bölgesinde ve iklim şartlarında öğretmenlik yapabileceğine ilişkin tam teşekküllü bir hastaneden alacağı sağlık kurulu raporu istenecek.

Atamaları kendilerine tebliğ edilenler, tebliğ tarihini izleyen 15 gün içinde göreve başlayacak.

Atanan adaylardan istenecek belgelerse şöyle sıralandı:

- Son altı ay içinde çekilmiş altı adet vesikalık fotoğraf

- Mal bildirimi (il millî eğitim müdürlüklerinden temin edilecek)

- Elektronik başvuru formunun onaylı örneği

- Başvuru esnasında ‘Pedagojik Formasyon Belgesi’ yerine resmi yazı ibraz edenlerden ‘Pedagojik Formasyon Belgesi’

- Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Annenin feryadı: Çocuklarımı kurtarın