Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman başlayacak? İşte MEB güncel öğretmen atama takvimi

Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman başlayacak? İşte MEB güncel öğretmen atama takvimi

Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri, yeni eğitim öğretim döneminde görev başı yapacak binlerce öğretmen adayı tarafından heyecanla bekleniyor. İşte, MEB güncel öğretmen atama takvimi ve sözleşmeli öğretmenlik atama tercih tarihleri…

21 Ağustos 2021, Cumartesi 15:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihlerinin başlamasına kısa süre kaldı. Diğer yandan Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde sözleşmeli öğretmen atama takviminde değişikliğe gitti. Böylelikle atama tercih tarihleri de değişti. İşte, İşte MEB güncel öğretmen atama takvimi…

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli öğretmen atama takvimine göre, 29 Ağustos tarihinde başlayacak ve 2 Eylül'de son bulacak.

Sözleşmeli öğretmenlik atama tercih sonuçları da 3 Eylül'de açıklanacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

1. Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 40 (kırk) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.

2. Kurum tercih başvuruları kişisel e-devlet kullanıcı adı ve şifre kullanmak suretiyle e-devlet sistemi üzerinden alınacak olup adaylar tercih başvurularını onaylatmak üzere herhangi bir ilçe veya il millî eğitim müdürlüğüne gitmeyeceklerdir.

3. Adayların tercih başvurularına ilişkin kayıtlarını Ek-4 Takvim’de belirlenen tarihin son günü, gün sonu itibarıyla (Saat 23:59:59) tamamlamış olmaları gerekmektedir.

4. Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.

5. Adaylar tercih dışı seçenek olarak; “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum.” “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.

6. Tercihlerine atanamayan adaylardan “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

7. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan; bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgi teknolojileri bölümü mezunları ile yönetim bilişim sistemleri bölüm mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.

8. Ön Başvuru aşamasında hangi alana başvuru yapılmışsa Tercih Başvurusu aşamasında o alanda tercih yapılabilecektir.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER MEB flaş kararları duyurdu! Zorunlu oldu! İşte yüz yüze eğitimde tüm detaylar…