Sözleşmeli öğretmenlik tercihleri ne zaman yapılacak? MEB 2021 sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi

Sözleşmeli öğretmenlik tercihleri ne zaman yapılacak? MEB 2021 sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi

MEB 2021 sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi, Bakanlık tarafından yapılan duyurunun ardından güncellenmişti. Bu güncellemeyle birlikte, sözleşmeli öğretmenlik tercih tarihlerinde de değişikliğe gidildi. Ağustos ayının son haftasına girilmişken, bu kapsamda, “Sözleşmeli öğretmenlik tercihleri ne zaman yapılacak?” araştırmaları da yoğunlaştı. İşte, MEB 2021 sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi ve diğer yarıntılar…

24 Ağustos 2021, Salı 13:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sözleşmeli öğretmenlik tercihlerine sözlü sınavlarda 60 ve üzeri alan adaylar katılabiliyor. Bununla birlikte, adaylar en fazla 40 tercihte bulunabiliyor. Peki, Sözleşmeli öğretmenlik tercihleri ne zaman yapılacak? MEB 2021 sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi…

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Sözleşmeli öğretmenlik tercihleri, güncellenen atama takvimine göre, 29 Ağustos – 2 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Öğretmen adaylarının tercih yapacağı alanların ise 1 hafta öncesinden veya aynı hafta içinde açıklanması bekleniyor.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİH SONUÇLARI (YERLEŞTİRME) NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözleşmeli öğretmenlik tercih sonuçları (yerleştirme) 3 Eylül 2021 Cuma günü açıklanacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN TERCİH BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

1. Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 40 (kırk) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.

2. Kurum tercih başvuruları kişisel e-devlet kullanıcı adı ve şifre kullanmak suretiyle e-devlet sistemi üzerinden alınacak olup adaylar tercih başvurularını onaylatmak üzere herhangi bir ilçe veya il millî eğitim müdürlüğüne gitmeyeceklerdir.

3. Adayların tercih başvurularına ilişkin kayıtlarını Ek-4 Takvim'de belirlenen tarihin son günü, gün sonu itibarıyla (Saat 23:59:59) tamamlamış olmaları gerekmektedir.

4. Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.

5. Adaylar tercih dışı seçenek olarak; "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum." "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum." seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.

6. Tercihlerine atanamayan adaylardan "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum." seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

7. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan; bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgi teknolojileri bölümü mezunları ile yönetim bilişim sistemleri bölüm mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.

8. Ön Başvuru aşamasında hangi alana başvuru yapılmışsa Tercih Başvurusu aşamasında o alanda tercih yapılabilecektir.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER MEB peş peşe duyurdu! Yüz yüze eğitim, sınav hakkı ve personel alımı… İşte detaylar…