Spil Dağı Milli Parkı beyaza büründü

Spil Dağı'nın karla kaplandığını gören Manisalılar kar tadını çıkarmak için milli parka akın etti. Kar manzaraları eşsiz görüntüler ortaya çıkardı.

13 Ocak 2022, Perşembe 17:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Manisa'nın eteklerine kurulduğu bin 517 metre yüksekliğindeki Spil Dağı Milli Parkında etkili olan kar yağışı ortaya muhteşem görüntüler çıkardı.

Kentte de hava sıcaklığının düşmesine neden olan kar yağışı sonrası Manisalılar karın tadını çıkarıp fotoğraf çektirebilmek için milli parkın yolunu tuttu.


Büyüleyici kar manzarası nedeniyle Spil Dağı Milli Parkı'nın ziyaretçileri arttı.

Manisa Spil Dağı Milli Parkında dün başlayan ve etkisini artırarak devam ettiren kar yağışı ortaya kartpostallık manzaralar çıkardı. Bin 517 metre yüksekliğindeki Spil Dağı Milli Parkında etkili olan kar yağışı eteklerine kurulduğu Manisa kent merkezinde de hava sıcaklığının düşmesine neden oldu.

Yağan kar sonrası Spil Dağı Milli Parkına çıkarak kar keyfi yaşamak isteyen vatandaşlardan Naz Yalnız, "Çok güzel buraya doğanın tadını çıkarmaya geldik. Çok güzel keyifli bir gün geçirmek için buradayız. Fotoğraf çektirmek isteyenler gelsin buraya hafta sonunu beklemesin." dedi

Aysun Esendağ ise, "Bu güzelliği görmek için çıktık. Bugün kar yağışı var harika. Biz de gezelim, fotoğraf çekilelim diye geldik. Kartpostallık manzaralar var. Fırtına da var, kar yağışı da var ama çok güzel" diye konuştu.

Spil Dağı Milli Parkı doğa severleri bekliyor.

İHA

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER ABD’de tarihindeki dördüncü en sıcak yılı olan 2021’in maliyeti 145 milyar dolar oldu