Spor dünyasında ortak acı

Spor dünyasında ortak acı

Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen yangında vefat edenler maden işçileri için kulüpler başsağlığı mesajları yayınladı

14 Mayıs 2014, Çarşamba 11:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye Futbol Federasyonu
Federasyonun internet sitesinde yer alan mesajda şu ifadeler kullanıldı:

"Soma'daki bir maden ocağında meydana gelen patlama nedeniyle çok sayıda maden işçisinin hayatını kaybettiğini, yine çok sayıda yurttaşımızın da maden ocağında mahsur kaldığını büyük üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Kazada hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun dilerken, devam eden çalışmalar sonucu, ocakta mahsur kalan maden işçilerimizin sağsalim kurtarılmasını diliyoruz."

Türkiye Basketbol Federasyonu

"Soma'da bulunan kömür ocağında meydana gelen patlama ve sonrasında çıkan yangın nedeniyle yaşanan kayıpları üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Soma'da bir kömür ocağında meydana gelen patlama ve sonrasında çıkan yangın nedeniyle hayatlarını kaybeden işçilerimize Allah’tan rahmet, acılarını derinden paylaştığımız ailelerine başsağlığı dileriz.Madende kurtarılmayı bekleyen işçilerimizin en kısa sürede kurtarılarak sevenlerine sağ salim kavuşmalarını yürekten temenni ediyoruz."

Türkiye Voleybol Federasyonu

Manisa’nın Soma ilçesindeki linyit madeninde çıkan yangının ardından 200’ün üzerinde maden işçimizin hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.Hayatını kaybeden maden işçilerimize Allah’tan rahmet, aileleri ve sevenlerine başsağlığı dileriz. Madende mahsur kalan işçilerimiz için devam etmekte olan çalışmaların kısa sürede sonuca ulaşması ve can kaybı sayısının artmamasını en kalbi duygularımızla dileriz.

Galatasaray Kulübü

Galatasaray Kulübü'nün internet sitesinde yer alan başsağlığı mesajında, "Soma'daki bir kömür ocağında meydana gelen patlama nedeniyle 3 yurttaşımızın hayatını kaybettiğini, çok sayıda yurttaşımızın da madende mahsur kaldığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Müessif kazada hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı dilerken, yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, kurtarma çalışmalarının sevindirici haberlerle tamamlanmasını yürekten temenni ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

Fenerbahçe Kulübü

Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesinde yer alan açıklamada, "Manisa'nın Soma ilçesindeki kömür madeninde trafo patlaması nedeniyle çıkan yangın sonrasında bazı madencilerimizin hayatını kaybettiğini ve bazılarının ise mahsur kaldığı haberini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Şehit olan madencilerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dilerken, mahsur durumda bulunan madencilerimizin ise bir an önce sağ salim kurtulmasını temenni ederiz" ifadelerine yer verildi.

Beşiktaş Kulübü
     
Kulübün internet sitesinde yer alan başsağlığı mesajında, "Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden kazasında bazı vatandaşlarımızın yaşamını yitirdiğini ve birçok madencimizin de mahsur kaldığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Milletimizi derinden üzen müessif kazada yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diler; göçük altında kurtarılmayı bekleyen madencilerimizden sevindirici haberlerin gelmesini yürekten temenni ederiz" denildi.

Trabzonspor Kulübü

Kulübün internet sitesinde yer alan başsağlığı mesajında, şu ifadelere yer verildi:
     
"Soma'daki maden ocağında meydana gelen patlama nedeniyle çok sayıda maden işçisinin hayatını kaybettiğini, yine çok sayıda yurttaşımızın da maden ocağında mahsur kaldığını büyük üzüntüyle öğrendik. Kazada hayatını kaybeden yurttaşlarımıza yüce Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz. Ayrıca mahsur kalan maden işçilerimizin sağ salim kurtarılmasını diliyoruz."

Bursaspor Kulübü

Soma'daki kömür ocağında meydana gelen trafo patlaması nedeniyle çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve göçük altında mahsur kaldığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.
Kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.  Göçük altından yaralı olarak çıkan madencilerimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, kurtarma çalışmalarından sevindirici haberler gelmesini temenni ediyoruz.

Felipe Melo
Galatasaray'ın Brezilyalı yıldızı Melo, Twitter hesabından yayınladığı mesajda yaşanan faciadan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Inter'de 5 kişinin Kovid-19 testi pozitif çıktı