Spor ve diyetle 7 ayda 38 kilo verdi

Zonguldak'ta oturan 32 yaşındaki Gülşah Çakıcı, uyguladığı diyet programı ve düzenli sporla 7 ayda 38 kilo verdi.

08 Haziran 2011, Çarşamba 10:36 Son Güncelleme:
A A
Spor ve diyetle 7 ayda 38 kilo verdi

Dört yıl önce çocuğunu dünyaya getirdiğinde 98 kilo olan ve 3 yıl bu kilo ile yürümekte ve nefes almakta güçlük çeken Çakıcı, geçen yıl 19 Mayıs’ta eşinin de yönlendirmesiyle spora başladı.

Spor salonunda haftanın 3 günü 1.5 saat spor yapan Çakıcı, uyguladığı diyet programıyla da hamilelikte aldığı kiloları yeniden vermeye başladı. 7 ay sonunda 38 kilo veren ve yeniden evlenmeden önceki haline dönmeyi başaran Çakıcı, azmiyle çevresindekileri de şaşırttı.

Kilo vermesinde sporun büyük etkisi olduğunu belirten Çakıcı, çok yoğun bir diyet uygulamadığını, fazla su tüketip, kilo almasına neden olacak yiyeceklerden uzak durduğunu söyledi. Kilolu dönemindeki fotoğraflara bakan herkesin şimdiki halini gördüğünde şaşırdığını anlatan Çakıcı, "Spora başladıktan 1 ay sonra kilo vermeye başladım. 4 ay sonra 30 kilo vermiştim bile. Daha sonra 3 aylık süreçte ise daha yavaş kilo verdim. 7 ay sonra 60 kiloya düştüm. Şu anda çok iyiyim. Artık kot pantolon giymeye başladım. Kiloluyken bedenime göre bulup giyemiyordum. En büyük hayalimdi kot pantolon giyebilmek" dedi.

Kilo vermek isteyenlere diyetle birlikte mutlaka spor yapma tavsiyesinde bulunan Çakıcı, "Düzenli spor şart. Halen spora devam ediyorum. Çünkü sporu bıraktığım zaman vücudumda şişkinlik hissediyorum. Sporu da çok seviyorum ve gerçekten hakkını vererek spor yapıyorum" diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (28 Ocak 2020 )