SporAziz Yıldırım stadı terk etti Ali Koç 'kaçtı' iması yaptı

Aziz Yıldırım stadı terk etti Ali Koç 'kaçtı' iması yaptı

Paylaş
Aziz Yıldırım stadı terk etti Ali Koç 'kaçtı' iması yaptı

Sarı-lacivertli camiada büyük merakla beklenen kongrenin ilk gününde gerginlik vardı. Kongre divan başkanlığı seçiminde Aziz Yıldırım’ın ekibi Şekip Mosturoğlu’nu, Ali Koç’un ekibi ise Vefa Küçük’ü destekledi. Yapılan oylamanın demokratik olmadığını iddia eden Yıldırım, ekibiyle birlikte kürsüye çıktı.

Fenerbahçe’de tarihi kongre divan başkanlığı seçiminde yaşanan tartışmalarla olaylı başladı. Kongreyi yönetecek divan başkanlığı seçiminin kimin kazanacağı yolunda bir gösterge olacağı belirtiliyordu. Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu’nu, Ali Koç ise Vefa Küçük’ü aday gösterdi. Üyeler Vefa Küçük’ü seçti. “Oylar eşit” denilerek oylamanın yeniden yapılması istendi ama yönetici Fethi Pekin “Gerek yok” dedi.

Haberin Devamı

YILDIRIM TERK ETTİ

Bu gelişmeler üzerine Erol Bilecik konuşurken Aziz Yıldırım ekibiyle birlikte kürsüye hareketlendi. Kendisini Ali Koç karşıladı, elini sıktı. Vefa Küçük, “Benden izin almadın, konuşamazsın” diyerek Yıldırım’a yüklendi. Yıldırım ise, “Sen oraya seçilmeden oturdun, konuşurum” cevabı verdi. Küçük, “Kürsü işgal edilmiştir. Madem kürsüye geldin 30 saniye konuşabilirsin” ifadesini kullandı. Yıldırım, “Seçim demokratik olmadı, şimdi gidiyorum, yarın oy kullanmaya geleceğim” diyerek stattan ayrıldı.

DAYAK YİYEN ÇOCUK GİBİ

Kongreden erken ayrılan Aziz Yıldırım’ın yapacağı konuşmanın metni de ortaya çıktı. Yıldırım konuşmasında, “Ali Bey okulda sürekli dayak yiyen, evde herşeyi kıran şımarık çocuk gibi” ifadesi yer alıyor.

Haberin Devamı

Kongre divan başkanı seçimindeki tartışma nedeniyle stattan erken ayrılan Aziz Yıldırım’ın yapacağı konuşmanın metni ortaya çıktı. Yıldırım’ın konuşmada en dikkat çeken sözü, “Ali Bey maalesef okulda sürekli dayak yiyip, eve gelince her şeyi kırıp döken, şımarık bir çocuk gibi davranıyor” oldu. Yıldırım’ın konuşmasının özeti şöyle:

İTİBARINI DÜŞÜNÜYOR

“Fenerbahçe’ye gönül vermiş hiç kimsenin mutlu olduğunu düşünmüyorum. 2 Nisan’dan sonra Urfa’da yaşananlar beceriksizliğin zirvesini temsil etmektedir. Fenerbahçe forması sahaya her zaman kazanmak için çıkar. “Ali Koç’un başında olduğu Fenerbahçe, bu ligde hiçbir zaman şampiyon olamaz” dedi. Niye aday oldu? Kendi itibarını, Fenerbahçe’den üstün tutuyor. Meşgale aramıyorum, mirasın da çarçur edilmesine gönlüm el vermiyor.”

BULUŞMA YİNE GERÇEKLEŞMEDİ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kongrede yaptığı konuşmada, “Benim 6 senem ile sizin 6 seneniz arasında sadece 1 kupa var” diyerek rakibi Aziz Yıldırım’ı hedef aldı.

Fenerbahçe Başkanı ve başkan adayı Ali Koç, kongrede rakibi Aziz Yıldırım’a yüklenerek üyelerden oy istedi. Başkan Koç, “Televizyona çıksaydık şunu soracaktım: Nasıl oldu da Fenerbahçe’ye göğüs sponsoru bulamadınız? Hep dilinize 6-0’ı taktınız. Benim 6 senem ile sizin 6 seneniz arasında sadece 1 kupa fark var. Çivi çakacak kulüp mü bıraktınız? Uçan kuşa borcumuz vardı. Siz ve çevrenizdeki akıllı insanlar ya sizi yanlış yönlendiriyorlar ya da çok akıllı değiller” dedi. Koç şunları söyledi:

Haberin Devamı

MERTÇE SAVAŞIRIM

“Benim bu kulüpten 1 lira alacağım yok. Ben kendime yapılmasını istemediğim hiçbir şeyi size yapmadım. Gidecek çok yolumuz var. 75 milyon euro olan takım değerimiz 200 milyon euroya geldi. Sponsorluklarımız arttı. Bilerek ve isteyerek Fenerbahçe’ye yanlış yapmadık. Beni istemeyenlerin de ‘İyi ki adaymış’ demeleri en büyük arzumdur önümüzdeki 3 senede. Ben mertçe savaşmayı severim. Söyleceğim şeyleri söyleyeceğim insan burada olmadığı için ne kadarını söyleyebilirim? 6 senedir hayal ettiğim, çok istediğim ama hiç gerçekleşmeyen buluşma yine olmadı. Buna üzüldüm. Buradan son çağrım. Bu gece (dün gece) istediğin televizyon kanalında çık karşıma.”

KAVGA OLMASIN DİYE AYRILDIM

Aziz Yıldırım, stattan ayrıldıktan sonra basın toplantısı yaptı. Yıldırım toplantıda, “Divanın tavrı kavgaya neden olacak” dedim. Ali Bey, “Gerekirse kavga ederiz” sözüyle kongreden ayrıldım” dedi. İşte Aziz Yıldırım’ın açıklamaları: “Kongre üyesi olmayan taraftarlar içeri alındı. Divan başkanlığı seçimi oldubittiye getirildi. Oldubittiyi kabul edenler bir gün Fenerbahçe’nin sahibi olmaya çalışırsa şaşırmayın. Yarın sabah erkenden kongredeyim.”

Haberin Devamı

ÇİFT EL KALDIRILDI

Mourinho üzerinden fayda sağlamak yanlıştır. Mourinho, Fenerbahçe’nin teknik direktörüdür. Onu tartışmaya açmamak lazım. Herkesin ona saygı duyması gerekiyor. Şekip Bey’in oyu fazlaydı ama karşı taraf çift el kaldırıyor. Kavga çıkmasın diye ayrıldım, kavgadan korkmam, Fener’e zarar verirdi.” “Divana gidip 50 milyon dolar teminat mektubu vereceğim. Bugün bunu söyleyecektim ama olmadı. Şampiyon olamazsak o parayı Fenerbahçe’ye vereceğim.”

KOÇ SARI YILDIRIM BEYAZ

Kongrede pusula rengi de seçildi. Kongre Divan Başkanı Vefa Küçük, Ali Koç’un sarı, Aziz Yıldırım’ın beyaz oy pusulasını seçtiğini söyledi.

OY KULLANMA BUGÜN

Fenerbahçe, 3 yıllığına yeni başkanı ve yönetimini seçmek için sandık başına gidiyor. Ülker Stadı’nda saat 10.00’da başlayacak ve 17.00’de sona erecek seçimde 46 bin 410 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Katılımın 35 bin kişiyi geçmesi bekleniyor. Yoğun katılım nedeniyle oy sayımının geç saatleri bulması bekleniyor. Aziz Yıldırım 2018’de 21 bin 500 kişinin katıldığı seçimde Ali Koç’a kaybetmişti. Koç 16 bin 92, Yıldırım 4 bin 644 oy almıştı.

Haberin Devamı

YÖNETİM İBRA EDİLDİ BÜTÇE ONAYLANDI

Denetim Kurulu Üyesi Mehmet Vodina, 1 Ocak 2023-31 Mayıs 2023 ve 1 Haziran 2023- 29 Şubat 2024 mali dönemlerine ilişkin denetim kurulu raporunu sundu. Yönetim mali ve idari yönden ibra edildi. Mayıs 2018’de 612 milyon euro olan borcun, Şubat 2024’te 307 milyon euroya indiği açıklandı. 1 Haziran 2024-31 Mayıs 2025 dönemini kapsayan bütçe de kabul edildi.

MOURİNHO’NUN YÜZÜNE NASIL BAKACAKSIN?

Ali Koç’un yönetim listesinde yer alan Acun Ilıcalı, “Kendimize değil, rakiplere korkusalmak için buradayım. Başkanımız söz vermiyor ama size söz veriyorum, burada hayatımızın en büyük eğlencesini yaşayacağız. Fenerbahçe’nin büyüklüğünü herkese ispat edeceğiz. Tarihin en güçlü takımını kuracağız” dedi. Ilıcalı şunları söyledi: “Yıldırım, ‘Mourinho’nun menajerine açıktan para verdiler’ dedi. Bunu Mourinho, bana sordu, ‘Doğru’ dedim. Üzüldü. Yarın Mourinho’nun yüzene nasıl bakacaksınız?”