BasketbolFenerbahçe 8 yıllık oyuncusu Jan Vesely ile yollarını ayırdı

Fenerbahçe 8 yıllık oyuncusu Jan Vesely ile yollarını ayırdı

Fenerbahçe 8 yıllık oyuncusu Jan Vesely ile yollarını ayırdı

Fenerbahçe Beko'da Aleksandar Djordjevic sonrası yeni koç olarak göreve gelen Dimitris Itoudis, resmî imza töreninde açıklamalar yaptı. Dimitris Itoudis'in imza töreninin ardından kişisel sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Jan Vesely, 8 yıllık Fenerbahçe kariyerini noktaladığını duyurdu.

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı, 3 yıllık anlaşmaya vardığı başantrenör Dimitris Itoudis için imza töreni düzenledi. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’ndaki imza törenine başantrenör Dimitris Itoudis’in yanı sıra kulübün basketboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Sertaç Komsuoğlu, basketbol operasyonları genel direktörü Maurizio Gherardini, genel menajer Derya Yannier ve basketbol operasyonları direktörü Defne Patır katıldı.

Dış ve iç transferdeki gelişmelerle ilgili gelen soruya Yannier, şu yanıtı verdi:

Wilbekin ve piyasadaki birçok oyuncuyla temas halindeyiz. Kolay bir süreci yok. Mevcut takımıyla devam eden bir sözleşmesi var. En az bir takım daha çok ciddi şekilde resmin içerisinde. Bu transfer için elimizden gelen fedakarlığı yapmaya çalışıyoruz. Yönetimimizde de bize çok destek oluyor. Şu an için net bir durum yok, önümüzdeki günlerde netleşir. Konu Fenerbahçe olduğu zaman insanlar isimleri ortaya atmayı da seviyorlar. Başka bir isimle ilgili detay vermeyeyim. Birçok oyuncuyla görüşmemiz var. En iyi kimyayı sağlamaya çalışıyoruz. Doğru kimyayı, karakter anlamında oluşturabilmek önemli. Jan Vesely bu ailenin 8 senedir çok önemli bir parçası. Her şeyin başında burayla özdeşleşmiş bir oyuncu. Vesely ile epey bir süredir temastayız. Geldiğimiz noktada karar tamamen onda. Belli bir süre geçtikten sonra aynı yerde, insan farklı kararlar vermek isteyebiliyor. Bizim için çok önemli bir oyuncu, her türlü fedakarlığı zorladık ama bize Jan’ın kendisi ve ailesi açısından vereceği karara saygı duymak isteyecektir. Nando De Colo da kulübümüzün önemli parçalarından bir tanesi. Çok güzel kapattığımız bir sezon oldu. Her oyuncumuzla vedalaşmamız oldu. Nando ile temaslarımız devam ediyor. Tabii ki koçun teknik analizi her şeyden önemli. Kontratı bitiyor ama bizim için özel bir oyuncu. Şartlar, günler ne getirir bilmiyorum. 7/24 koçla temas halindeyiz. Koçun raporu bu şekilde olursa, biz kulüp olarak gerekeni yaparız. Önümüzdeki günler tüm bu soruların cevabını getirecektir diye düşünüyorum.

SIRADAKİ HABER