Diğer Sporlar Cem Bölükbaşı Formula 2'de yarışacak

Cem Bölükbaşı Formula 2'de yarışacak

Cem Bölükbaşı Formula 2'de yarışacak

Milli sporcu Cem Bölükbaşı önümüzdeki sezon Formula 2'de Charouz Racing System için yarışacağını açıkladı. Formula 2'de pilot olma sürecinin oldukça hızlı olduğunu söyleyen Bölükbaşı, "Dijitaldeki bilinirliğim Formula 1'in de dikkatini çekti. Onlar da çok etkilendi ve takip etti bu durumu. E-spor'dan gelip Formula 2'ye çıkan ilk pilot oldum" dedi.

Milli sporcu Cem Bölükbaşı, gelecek sezon Formula 2'de yarışacağını resmen duyurdu.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Cem Bölükbaşı, "Çok farklı bir döneme başlıyoruz. Bizim için çok önemli bir gün. Son 2 ayda uykularımızın kaçtığı çok oldu. Formula 2 Abu Dabi testleriyle başladı her şey. İlk defa bindiğim bir otomobil oldu. Çok hızlı bir yıl oldu. Formula 3 Asya ilk katıldığım tek koltuklu yarıştı. 3-4 senede F3'ten F2'ye çıkışlar oluyor genelde. Bizim için çok hızlı bir süreç oldu." dedi.

Cem Bölükbaşı ayrıca "Bu sene, 2022 sezonunda FIA Formula 2 Dünya Şampiyonası'na katılacağım. Resmi olarak söyleyebilirim" ifadelerini kullandı.

"Sanal dünyadan gelip tarihin ilk Formula 1 pilotu olacağım"

Milliyet

Önemli bir seviyeye yükselmesine karşın daha her şeyin başlangıcında olduğunu belirten Bölükbaşı, "Kısa bir süre de olsa çok uzun bir yol aldık. Dijitaldeki bilinirliğim Formula 1'in de dikkatini çekti. Onlar da çok etkilendi ve takip etti bu durumu. Espor'dan gelip Formula 2'ye çıkan ilk pilot oldum. Hikaye olarak onların da ilgisini çekiyor bu. Belki de sanal dünyadan gelip tarihin ilk Formula 1 pilotu olacağım. Bu seviye çok büyük bir adım ama daha başlangıç. Daha çok başındayız. Yarışmayı seviyoruz. Çok stresli olsa da yarış haftaları çok keyifli." dedi.

"ÇOK UZUN BİR SEZON BİZİ BEKLİYOR"

SIRADAKİ HABER