Spor Duruşmaya katılmadı, idmanda kale direği taşıdı!

Duruşmaya katılmadı, idmanda kale direği taşıdı!

Duruşmaya katılmadı, idmanda kale direği taşıdı!

Beşiktaşlı futbolcu Manuel Fernandes, 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın bugün görülen duruşmasına hakkında çıkarılan zorla getirilme kararına rağmen katılmadı

Mahkemeye gönderilen ve altında kulüp doktorunun imzasını taşıyan raporda, futbolcunun Antalya'da oynanan hazırlık maçı sırasında oluşan bel ağrıları gerekçe olarak gösterildi.

DURUŞMA GÖRÜLÜRKEN FERNANDES SAHADAYDI

Ancak duruşmanın görüldüğü dakikalarda Fernandes Antalya'da idmanda görüntülendi. Lomber bel ağrısı şikayetini gerekçe gösterip duruşmaya gelmeyen Fernandes bugün Beşiktaş'ın antrenmanında kale direği taşırken görüntülendi. Kulübun resmi sitesinde söz konusu idmana dair paylaşılan fotoğraflar arasında Fernandes'in kale direği taşırken çekilen fotoğraflar da vardı.

İŞTE "2 GÜN İSTİRAHAT UYGUN GÖRÜLMÜŞTÜR" RAPORU

Beşiktaş JK A Futbol Takımı Doktoru tarafından verilen ve bugün mahkemeye sunulan sağlık raporunda, "Kulübümüzün sporcularından Manuel Fernandes 15 Ocak 2014 tarihinde oynanan maç esnasında oluşan bel ağrıları sonrasında yapılan muayenede lomber bel ağrısı tanısı koyularak iki gün istirahat uygun görülmüştür" denildi.

"SAĞLIK MAZARETİ" BİLDİRDİ DURUŞMAYA KATILMADI

Eğlence mekanında tanıştıktan sonra evine götürdüğü kızları darp ettiği iddia edilen Beşiktaş'ın Portekizli futbolcusu Manuel Fernandes hakkında 10 yıla kadar hapis istenen davanın 3. duruşması bugün İstanbul 31. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görüldü. "Basit yaralama" suçundan açılan davada mağdur şikayetçi 2 genç kız olunca her bir yaralama için 5'er yıl, toplam 10 yıl hapis cezası isteniyor.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Beşiktaş'ın dünyaca ünlü Portekizli futbolcusu Manuel Fernandes'i mahkemelik eden olay 4 Mayıs 2013 gecesi yaşandı. İddiaya göre arkadaşlarıyla birlikte gece kulübünde eğlenen ünlü futbolcu, burada Damla Ç. (21) ve Gülşah Ö.(23) ile tanıştı. Grup, buradan önce başka bir eglence mekanına ardından da ünlü futbolcunun evine gitti. Ancak gecenin sonunda iki genç kız, soluğu Beşiktaş Merkez Karakolu'nda aldı. İkili, karakoldaki ifadelerinde ünlü futbolcunun kendilerini darp ettiklerini iddia etti. Adli Tıp Kurumu Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan raporda Gülşah Ö.'nün parmaklarında ve sağ şakağından, Damla Ç.'nin ise elinde ve kolunda yaralanmalar olduğu bu yaralanmaların 'basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek' nitelikte olduğu ifade edilirken, savcılık tarafından hazırlanan iddianamede Manuel Fernandes'in iki kez 'kasten yaralama' suçundan 4 yıldan 10 yıla kadar hapis ile cezalandırılması talep edildi. 13 Eylül ayında İstanbul 31. Sulh Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmada, iki genç kız şikayetçi olduklarını söylemiş, mahkeme de Manuel Fernandes hakkında duruşmaya zorla getirme kararı çıkarmıştı.

Serpil KIRKESER / Ali DANAŞ, İstanbul DHA

SIRADAKİ HABER