Futbol Finali kaybeden Jürgen Klopp İstanbul'u işaret etti

Finali kaybeden Jürgen Klopp İstanbul'u işaret etti

Finali kaybeden Jürgen Klopp İstanbul'u işaret etti

Liverpool'un teknik direktörü Jürgen Klopp, Şampiyonlar Ligi finalini ikinci kez Real Madrid'e kaybetti. Dev maç sonrası üzgün görünen Alman teknik adam, buna rağmen iddialı tavrından da taviz vermedi. Klopp, 2023 yılında İstanbul'da oynanacak finalde de yine orada olacaklarına inandığını söyledi.

Bu sezon FA Cup'ı kazanan, İngiltere Premier Lig'de son haftada Manchester City'ye şampiyonluğu kaptıran Liverpool, Şampiyonlar Ligi kupasını da Real Madrid'e bıraktı. Paris'te Stade de France'ta oynanan karşılaşmayı Kırmızılılar 1-0 kaybetti ve kupayı Madrid'e verdi.

Maç sonrasında İngiliz ekibinin başarılı çalıştırıcısı Jürgen Klopp açıklamalarda bulundu. Alman teknik adam, taraftarlarına seslenerek gelecek sezon İstanbul'da oynanacak Şampiyonlar Ligi finalinde olacaklarını ve taraftarların şimdiden otel rezervasyonlarını yapmaları gerektiğini söyledi.

İşte Jürgen Klopp'un açıklamaları:

Buraya geri döneceğimize inanıyorum. Harika bir takımım var ve gelecek sezon yine harika bir takımım olacak. Gelecek yıl final nerede? İstanbul'da! Liverpool taraftarlarına sesleniyorum. Otel rezervasyonlarınızı şimdiden yaptırın. Orada olacağız! Courtois üst düzey kurtarışlar yaptı ve ne yazık ki hakemin gol kararı birkaç santimetre aleyhimize oldu.

Fanatik

SIRADAKİ HABER