Futbol 'Lideriz lider kalırız'

'Lideriz lider kalırız'

Paylaş
'Lideriz lider kalırız'

Fenerbahçe'de İsmail Kartal, "Sakatlıklar bizi engelleyemedi ve hedeflediğimiz gibi milli araya lider girdik. Yeniden galibiyet serisi yakalayıp zirvede kalacağız” dedi.

Adana Demirspor deplasmanından aldığı 1 puanla milli araya lider giren Fenerbahçe’de teknik direktör İsmail Kartal, yöneticilerle yaptığı görüşmede genel durumdan memnun olduğunu söyledi. Kartal, “Son dönemde yaşanan sakatlıklar ve kart cezaları nedeniyle tökezlediğimiz düşünülse de lideriz. Hedeflediğimiz gibi milli araya zirvede girdik. Ligin en üst sırasında olmaya devam edeceğiz. Adana Demirspor deplasmanında oynadığımız futbol, kalitemizi ortaya çıkardı. Oyuncularımdan memnunum. Milli arada birkaç önemli futbolcumuz yeniden kadroya dönecek. 3 kulvarda maç maç düşünüp yeniden galibiyet serisinin geleceğine inancım tam” dedi. Başarılı hocanın, Adana dönüşü futbolcularla yaptığı görüşmede “Milli takımlara gidecek arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Sahadaki mücadelemiz üst seviyedeydi. Hepinize teşekkür ederim. Lider biziz ve şampiyonluk da bizim olacak” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Haberin Devamı

MİLLİ ARADA YARA SARACAK

Milli ara Fenerbahçe’de sakatların dönüşü için büyük bir fırsat olacak. Uzun süredir takımdan ayrı kalan Serdar Aziz ve geçtiğimiz hafta operasyon geçiren Becao dışında Djiku, Fred, King, Mert Hakan Yandaş takıma dönecek. Gelecek hafta ise bu dörtlünün takımla birlikte çalışmaya başlamaları, idman eksiklerini gidermeleri bekleniyor.

DZEKO’NUN AFFINA KABUL

Edin Dzeko, Bosna Hersek Milli Takımı’nın EURO 2024 elemelerinde ilk iki iddiasını yitirmesiyle milli takımdan affını istemişti. Teknik direktör Savo Milosevic, Dzeko’nun bu affını kabul etti. Yoğun maç programı nedeniyle milli arada dinlenecek olan Dzeko, Adana Demir deplasmanında önemli gol fırsatları yakalasa da kaleci Ertaç engelini aşamamıştı.

Haberin Devamı

SOKAK KAVGASI MI FUTBOL MAÇI MI?

Fenerbahçe, Adana Demirspor maçındaki Jayden Oosterwolde’nin pozisyonuyla ilgili açıklama yaptı. “Sokak kavgası mı futbol maçı mı?” diyen sarı-lacivertliler, “Maçın hakeminin pozisyonu göremediğini, yan hakemin de göremediğini ve hatta 4. hakemin de göremediğini bir şekilde kabul etsek dahi VAR’ın devreye girerek bu kararı düzeltmek yönünde hiçbir adım atmamasını nasıl karşılamalıyız?” ifadelerine yer verdi.

SIRADAKİ HABER