FutbolMehmet Demirkol Trabzonspor'un Mahmoud Trezeguet transferini değerlendirdi

Mehmet Demirkol Trabzonspor'un Mahmoud Trezeguet transferini değerlendirdi

Mehmet Demirkol Trabzonspor'un Mahmoud Trezeguet transferini değerlendirdi

Geçtiğimiz sezonu Başakşehir'de kiralık olarak geçiren Mahmoud Trezeguet, sezon sonu Aston Villa'ya dönmüştü. Trabzonspor, Mısırlı hücumcuyu transfer etti ve bonservisiyle kadrosuna kattı. Fanatik yazarı Mehmet Demirkol, bu transfeeri değerlendirdi.

Mehmet Demirkol, Trabzonspor'un yeni transferi Mahmoud Trezeguet'yi değerlendirdi. Fanatik yazarı Demirkol'un yazısı şu şekilde:

Abdullah Avcı’nın üzerinden kalkan şampiyonluk baskısı onu başka bir seviyeye çıkarabilir. Keza şehrin de. Şanslı bir kura ile gelecek Şampiyonlar Ligi gruplarının ise iki yönlü etkisi olacaktır. Ekonomik ve prestij olarak sınıf atlamak çok değerli. Diğer taraftan son 5 senede Devler Ligi’nde tercih edilen tempo oyunu çok yıpratıcı olabiliyor. Öncesinden takımların çoğunluğu kontrol oyununu tercih ediyor ve yıpratıcılık seviyesi bu derece olmuyordu. Ligdeki iki temel rakibin Avrupa’da olmayışı da işi zorlaştıracak.

Ancak Avcı’nın planı da kadrosu da bu durumla başa çıkabilir. Nwakeme gibi temel bir anahtarın artık olmayışına Trezeguet ile çözüm bulmak akıllıca. O da telefon kulübesinde adam geçenlerden. Ligde ortalama 100 dakikada bir skora katkı veriyor. Ancak geçen sene onu dikkatle takip edenler biliyor ki; biraz daha doğru seçimlerle bunu çok daha fazla geliştirebilir. Kalırlarsa Bakesetas/Ömür ve Visca’nın sağladığı imkanla sınıf atlayabilir. İsmi geçen Haji Wright seviyesinden bir santrfor yedeklemesiyle Trabzonspor bütün kulvarlarda yürüme şansına sahip olur.

SIRADAKİ HABER