Futbol TFF'den Uilenberg'e sert tepki: Gerçek niyetini ortaya koydu!

TFF'den Uilenberg'e sert tepki: Gerçek niyetini ortaya koydu!

TFF'den Uilenberg'e sert tepki: Gerçek niyetini ortaya koydu!

TFF'de uzun süredir hakem eğitmeni olan Jaap Uilenberg önceki hafta görevinden ayrılmıştı. Uilenberg giderken sert açıklamalar yapmış ve MHK'yi ağır eleştirmişti. TFF'den cevap geldi.

TFF'nin Jaap Uilenberg'e cevabı şöyle:

"Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bünyesinde Merkez Hakem Kurulu'na eğitim danışmanlığı yapan Sn. Jaap Uilenberg'in kamuoyuna yansıyan talihsiz ifadeleri nedeniyle bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

TFF bünyesinde eğitim hizmeti veren bir şahsın; TFF ve MHK'yı hedef alan açıklamalarının kabul edilmesi mümkün değildir. Sn. Uilenberg'in bizzat TFF Yönetim Kurulunun aldığı kararlara yönelik "kara sayfa", "delice" ve "tehlikeli" gibi ifadelerinin ülkemiz hakemliği ve spor kültüründe asla yeri yoktur. Yıllarca içinde bulunduğu kuruma yaptığı bu saygısızca ve haddini aşan açıklamalarını kabul etmiyor ve açıkça iç işlerimize müdahil olma girişimini de şiddetle kınıyoruz.

TFF ile olan sözleşmesinin 31.05.2022 tarihinde sonlanacak olması ve bu tarihten sonra kendisi ile göreve devam edilmeyeceğini bilmesine rağmen farklı bir algı yaratma çabası ile gerçek niyetini açıkça ortaya koymuştur. Sn. Uilenberg'in hakemlerimiz üzerinde baskı ve kamuoyunda gerçeği yansıtmayan bir algı oluşturma çabasını dikkatlice izliyor, yıllarca TFF'de ücreti karşılığında çalışan Sn. Uilenberg'in mesleki etik kuralları gereğince davranmasını kendisine hatırlatıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

SIRADAKİ HABER