SporHedef büyük adım küçük olmalı

Hedef büyük adım küçük olmalı

Paylaş
Hedef büyük adım küçük olmalı

A Milli Takım Teknik Direktörü Montella, “Gürcistan galibiyeti ile turnuvaya başlamak istiyoruz. İyi kapanıyorlar, sabırlı olmalıyız” dedi. İtalyan hoca, “Arda, Kenan ve Semih’i aynı anda oynatmak kumar olabilir” diye konuştu.

EURO 2024’te salı günkü Gürcistan maçına hazırlanan Milli Takım’da teknik direktör Vincenzo Montella, TRT Spor’a önemli açıklamalar yaptı. İtalyan teknik adam, “Zaman daralıyor, heyacanlıyız” derken sakatlıkların can sıktığından bahsetti. Enes ve Ozan’ın sakatlıklarına değinen Montella, İrfan Can için ise, “Benim için önemli bir oyuncu. Kadrodan çıkarmayacağız. Son ana kadar bekleyeceğiz, oynayabilirse 3. maç içinde oynamasını bekliyoruz. Daha erken dönerse çok da mutlu oluruz” diye konuştu.

Haberin Devamı

İSMAİL’SİZ ÇIKMAM

Fenerbahçe’nin geçen sezonu haziran ayında açtığını belirten Montella, “Bu kadar uzun sezonda sakatlıkların olması normal” diye konuştu. İsmail Yüksek’siz maça çıkmak istemediğini, tedavisinin sürdüğünü belirten İtalyan hoca bekteki 3 oyuncuyu idareli kullanmak istediğini de ekledi. Gürcistan’ın iyi kapandığını, maçta sabırlı olmaları gerektiğini de söyleyen Montella, “Büyük hayallere sahip olmalı, küçük adımlar atmalıyız. Büyük adımda takılıp düşeriz” ifadesini kullandı.

ARDA İLE BAŞLAYABİLİRİM

“Arda hem Fenerbahçe’de hem de Real Madrid’de genelde sağ kanatta oynadı. Şu an için sağ kanat oynamaya daha yakın. Onunla başlayabiliriz. Arda, Kenan ve Semih benzer bölgelerin oyuncuları ve benzer yaştalar. Üçünü birden oynatmak kumar olabilir. Arda ile maça başlayabilirim. Şu anda karar aşamasındayım. Hakan Çalhanoğlu şu an en iyi bölgesinde oynuyor.”

Haberin Devamı

GELDİĞİMİZ YERİ UNUTMADIK

Hakan Çalhanoğlu, EURO 2024 kapsamında Milli Takım sponsorlarından Prometeon’a özel açıklamalarda bulundu. Hakan, “Bu turnuva bizim için çok önemli ve umuyorum ki iyi geçecek” dedi. Turnuvaya motive olduğunu dile getiren Hakan, “Türk Milli Takım’ı kalbimle seçtim. Kültürümüzü, nereden geldiğimizi unutmadım” diyen Almanya doğumlu oyuncu şunları söyledi: “Şimdi oradaki Türkler bizi dört gözle bekliyor. Takımda 2008 ruhu var. Hocamız sağ olsun, yanımıza fazla kişi almıyor. Yoğun çalışalım istiyor. Bir futbolcu için çalışmak ve odaklanmak daha önemlidir.”