Spor Kartal'ın lideri Paulista

Kartal'ın lideri Paulista

Paylaş
Kartal'ın lideri Paulista

Beşiktaş’ın anlaştığı Brezilyalı stoper Gabriel Paulista önceki gece yarısı İstanbul’a geldi. Sağlık kontrolü sonrasında 2+1 yıllık sözleşme imzalayacak olan 33 yaşındaki oyuncuyu Transfermarkt’ın İspanya uzmanı Ivan Turmo anlattı.

Turmo şunları söyledi: “Geçen sezonu iyi geçmedi, Atletico Madrid sözleşmesini yenilemedi. Yaşadığı sakatlıklar en büyük sıkıntısı. Süratli oyuncular karşısında da çaresiz kalıyor. Bunlar olumsuz yanları. Güçlü yanları ise, tecrübeli, liderlik özelliği var, oyunu iyi okuyor. Pozisyon alma becerisi yüksek. Savunma arkadaşlarını iyi organize ediyor. Sakatlık yaşamazsa Beşiktaş’a büyük katkı verir.”

Haberin Devamı

YENİ BİR MEYDAN OKUMA

Beşiktaş, yeni teknik direktörüne kavuştu. Siyah-beyazlıların anlaşmaya vardığı Giovanni van Bronckhorst, İstanbul’a geldi. Hollandalı hoca, “Burada olduğum için çok mutluyum. Benim için yeni bir meydan okuma olacak. Kupalar kazanmak için çalışmaya hazırım” dedi. Gio için bugün Tüpraş Stadı’nda saat 11.00’de imza töreni düzenlenecek.

ŞEREF BEY ANILDI

Beşiktaş futbol şubesinin kurucusu Ahmet Şerafettin Bey (Şeref Bey), vefatının 91. yıl dönümünde anıldı. Futbolcu ve yönetici olarak Beşiktaş’a hizmet veren Şeref Bey, 13 Haziran 1933’te 43 yaşında vefat etmişti.