SporLiderliği kap kolay yola sap

Liderliği kap kolay yola sap

Paylaş
Liderliği kap kolay yola sap

Türkiye, F Grubu’nu lider bitirirse final yolunda nispeten daha uygun rakiplerle karşılaşacak. Gruptan ikinci çıkmamız halinde son 16 turundaki rakip büyük ihtimalle Fransa olacak. Bu eşleşmeden galip çıksak bile devamında İngiltere ve Belçika gibi ülkeler var.

Avrupa Şampiyonası heyecanı start alırken milli takımımızda geri sayım sürüyor. F Grubu ilk maçında Gürcistan ile 18 Haziran’da karşılaşacak olan Ay- Yıldızlılar, liderliği hedefliyor. Grubumuzda Portekiz gibi dev bir takım olmasına rağmen liderliğin önemi büyük. Türkiye, grubu zirvede bitirmesi halinde son 16 turunda A, B veya C Grubu’ndan gelecek en iyi üçüncü bir takımla karşılaşacak.

Haberin Devamı

O turu geçmemiz halinde ise çeyrek finaldeki rakip, D veya E Grubu’nu ikinci sırada bitiren ülke olacak. Milliler, bu doğrultuda nispeten daha uygun rakiplerle karşılaşacağı için final yolunda avantajlı hale gelecek. Grubu ikinci sırada bitirmemiz halinde ise rakibimiz, D Grubu’nun lideri olacak. Bu da büyük ihtimalle Fransa ile eşleşmek demek. Fransa’yı da elediğimizi var sayarsak bu kez çeyrek finalde İngiltere ve Belçika gibi güçlü takımlar bizi bekleyecek.