SporMontella'dan Milli Takım'daki geleceğiyle ilgili soruya yanıt

Montella'dan Milli Takım'daki geleceğiyle ilgili soruya yanıt

Paylaş
Montella'dan Milli Takım'daki geleceğiyle ilgili soruya yanıt

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Ay-Yıldızlı takımın Hollanda'ya 2-1 yenilerek EURO 2024'e veda etmesini değerlendirdi. Montella, Türkiye'nin Avrupa'nın en iyi 5 takımından biri olduğunu söyledi ve "Bu takımla gururlanmamız gerekiyor" dedi. İtalyan teknik adam, Milli Takım'daki geleceğiyle ilgili bir soruya da yanıt verdi.

A Milli Takım, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) çeyrek final maçında Hollanda'ya 2-1 yenilerek turnuvaya veda etti. Ay-Yıldızlı ekibin teknik direktörü Vincenzo Montella, karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamı

TRT'ye konuşan Montella'nın açıklamaları şöyle:

"GURURLANMAMIZ GEREKİYOR"

"Bence Avrupa'nın ilk 5 ülkesinden biriyiz. Böyle bir akşam yaşadığımız için üzgünüz. Bütün ülkemizi arkamızda hissederek ve bütün oyun stratejimizi benimseterek bir kimlik kazandırdığımız için gururluyuz. Oyuncularımızın alınlarında öpmek lazım. Çok iyi adapte oldular. Gerçekten gururlanmamamız gerekiyor. Buraya kadar geldik ama daha fazlasına da ulaşabilirdik."

"SAHAYA YANSITTIĞIMIZ KARAKTERİMİZLE SEMPATİ KAZANDIK"

"Maçın geneline baktığımızda çok iyi yorumladığımız bir bölüm var. Sonrasında 10 dakika topa sahip olamadık. O anları daha iyi yönetebilirdik ama turnuvanın en genç takımı olmamızın etkisi vardı bunu yapamamamızda. Oynama şeklimiz ve sahaya yansıttığımız karakterimizle sempati kazandık. 8 sene sonraki Avrupa Şampiyonası'nda da bu takımın yarısı muhtemelen burada olacak. Rakipten daha fazla şut attık ama değerlendiremedik. Gol beklentisi de rakipten fazlaydı ama değerlendiremedik."

Haberin Devamı

"ULUSLAR LİGİ'NDE BİR ÜST KADEMEYİ HEDEFLİYORUZ"

"Futbolcularımız biraz dinlensinler. Sonra eylül itibariyle Uluslar Ligi'nde bir üst kademeye geçmek istiyoruz. Sonrasında biliyorsunuz Dünya Kupası Elemeleri olacak."

Vincenzo Montella, basın toplantısında ise Türk Milli Takımı'ndaki geleceğiyle ilgili bir soruya ise şöyle yanıt verdi:

"BİR ENDİŞEM YOK VE BURADA ÇOK MUTLUYUM"

"Bir sonraki turnuva benim için eylül ayındaki Uluslar Ligi. Bizim amacımız yeni hedeflerimiz doğrultusunda çalışmak. Uluslar Ligi'nde 1. Lig'e çıkmak istiyoruz. ve 2026 Dünya Kupası Elemeleri'ni geçerek turnuvaya katılmak istiyoruz. Bir endişem yok gerçekten ve çok mutluyum burada. Oyuncularımızın büyük kısmı çok genç ve tabii ki bu deneyimin meyvelerini de toplamak isterim."

"GELECEĞE GÜVENLE BAKIYORUM"

"Pişmanlık duymuyorum. Oyuncularımın da pişmanlık duymaması gerekir. 3 maç kazandık. Geleceğe daha güvenle ve net şekilde bakıyorum."