Spor 'Türkiye'ye örnek olduk'

'Türkiye'ye örnek olduk'

'Türkiye'ye örnek olduk'

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, farklı kaybedilen kupa finalini değerlendirirken fair play örneği sergileyen takımı ve taraftarına övgüler yağdırdı

Ziraat Türkiye Kupası final maçında Fenerbahçe'ye 4-0 yenilerek kupayı kaybeden Bursaspor'da teknik patron Ertuğrul Sağlam, maç sonu yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Etkisiz performansları sonrası rakiplerinin kupayı hak ettiğini söyleyen genç teknik adam, taraftarlarına övgüler yağdırdı.

Sağlam şunları söyledi...

"Maçın başında yediğimiz kötü gol ardından skoru dengeleme çalışmamız sonuç vermedi. Bizim adımıza futbol adına kötü bir gün oldu. İyi mücadele edemedik. Onlar bizden daha fazla istediler. Kaliteli oyuncuları da olunca sonuca gittiler. Gerçek çizgimizin çok altında kaldık. Fenerbahçe'yi tebrik ediyorum. Hak ederek kupayı kazandılar. Taraftarımızı da tebrik ediyorum. En ufak bir taşkınlık yapmayıp fair play örneği göstererek ülkeye örnek oldular. Bursaspor gerek taraftarı, gerek futbolcusu gerekse teknik kadrosuyla Türkiye'ye insanlık dersi verdik. Kaybedince bunları ortaya koyabilmek çok önemliydi. Bir kez daha herkese teşekkür ediyor kendileriyle gurur duyuyorum."

SIRADAKİ HABER