Spora başlayamayanlara: Spor motivasyonu verecek 10 film

Bir türlü spora başlamıyor musunuz? Spor salonuna gidiyorsunuz herkes çok fit, ümitsizliğe kapılıyorsunuz. Oluşturduğunuz programa bağlı kalamıyorsunuz. Belki de izleyeceğiniz bir film, sizi diğer denediğiniz tüm yollardan daha fazla 'gaza getirecek'. Spora başlamak için biraz motivasyonunuz varsa, sizin için 10 film listeledik.

24 Eylül 2020, Perşembe 17:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1.We Are Marshall

1.We Are Marshall

1970 Kasımında aslında tüm futbol takımı ve Marshall Üniversitesi koçları bir uçak kazasında ölürler. O bahar, öğrenciler, hasta olduğu için söz konusu uçağı kaçırmış olan Nate Ruffin adındaki oyuncu önderliğinde 1971 sezonunda oynamak için direktörleri ikna etmeye çalışırlar. Üniversite başkanı Don Dedman’ın bir koç bulması gerekmektedir ki o da oyuncu takımını kuracaktır. Bu iş için soyunurlar ve koç Jack Lengyel genç oyuncuları en iyi şekilde motive eder. Marshall 1971’de de en az bir oyun kazanabilecek midir?

2.Never Back Down

2.Never Back Down

Orlando, ağırlıklı burjuvaların yaşadığı, sokaklarında lüks arabalarıyla züppe gençlerin fink attığı bir kenttir. Jake Tyler ise Iowa'dan gelmiştir ve etraftaki lüks binalar ve pahalı malikaneler başını döndürür. Burası tüm düşlerini gerçeğe döndürebileceği masalsı bir yerdir Tyler için. İşin ilginç yanı, Amerikan Rüyası'nı temsil eden bu kentin havai gençlerinin ise hayattan hiçbir beklentisi kalmamıştır. Bu ayrıcalıklı güruhun, pahalı otomobillerine binerek hava atmak, bikinileri ve tokyolarıyla sokaklarda gezinmek dışında pek yaptıkları kaydadeğer bir meşgale zaten yoktur. Iowa'dayken futbol takımının gözdesi olan Jake, bu parlak şehirde tam bir yabancı gibidir. Sessiz ve çekingen mizacı; çevresinde kaba saba ya da hırpani olarak algılanan kılık kıyafetiyle yeni gelen çocuk muamelesi gördüğü için ilk etapta arkadaş edinemez. Ryan adlı kabadayı ruhlu bir gençle istemeden kavgaya tutuşmak zorunda kalan Jake dövüşü kaybedince de çevresi tarafından aşağılanmaya ve küçümsenmeye başlar. Ancak Jake'in iyi kalpli sınıf arkadaşı Max, onda bir şampiyon ruhu görmektedir. Jake'e kısaca MMA olarak bilinen karışık savunma sanatları sporundan bahseder. Sonra da onu bu sporu öğreten kendi koçu Jean Roqua ile tanıştırır. Bu sporu öğrenmeye başlayan Jake'in, MMA'nın bir sokak dövüşü olmadığını, başlıbaşına bir sanat olduğunu fark etmesi uzun sürmez.


3.Rocky

3.Rocky

Efsanevi film serisi Rocky, her daim spor sevelerin favori filmlerinden biri olmuştur. En aşağıdan muhteşem bir başarıya ulaşan bir boksörün hayatına odaklanan film tam 6 seri filmiyle sinema dünyasının en dikkat çeken yapımlarından biri haline geldi. Eğer antrenman yapmak için bir motivasyona ihtiyacınız varsa Rocky filmlerinden herhangi birini izlemeniz yeterli.

4.Rush

4.Rush

Hepimiz hızlı ve son model araçları kullanmayı her zaman merak etmişizdir. Gerçek bir hikayeden uyarlanan bu film efsanevi Formula 1 yarışcıları James Hunt ve Niki Luadı’nın amansız mücadelesini gözler önüne seriyor.

5.The Damned United

5.The Damned United

Film, Leeds United'da sadece 44 gün antrenörlük yapan ve takım tarihinni en başarılı antrenörlerinden biri olan Brian Clough'un hayatına odaklanıyor.

6.Miracle

6.Miracle

1980 Kış olimpiyatlarında gerçekleşen bir mucizenin etkileyici öyküsü. Amerikan Buz Hokeyi takımının Sovyetlerin dişli takımını yenip Altın Madalyaya uzanmasını anlatıyor. Bu inanılmaz başarının altında ise oyunculuktan gelen Takım Koçu Herb Brooks’un sıradan oyunculardan oluşan takımına duyduğu güven yatıyor.

7.Goal

7.Goal

Yeşil sahaları en iyi yansıtan filmlerden bir tanesi olarak kabul edilen Goal, Santiago Munez isimli Meksika’lı bir çocuğun İngiltere’nin köklü kulüplerinden Newcastle United’a transfer olma sürecine odaklanıyor. Eğer tam bir futbol tutkunuysanız, bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

8.The Gabby Douglas Story

8.The Gabby Douglas Story

Cimnastik dalında çeşitli başarılara sahip olan Gabrielle Christina Victoria Douglas’ın hayat hikayesinden alıntı bir film. İlk siyahi cimnastik sporcusu olmasıyla bilinen Douglas, gel gitli hikayesinde başarıya ulaşmanın zorlukları çok iyi ele alınmış.


9.United

9.United

1958 kışında Manchester United’ın uçak kazası herkesin ölümüne sebep olur. 22 yaş ortalamasına sahip oyuncular, gazeteciler, görevliler, üyeler… Genç yardımcı teknik direktör Jimmy Murphy, takımın geri dönmesi için elinden gelen her şeyi yapar. 

10.The Greatest Game Ever Played

10.The Greatest Game Ever Played

Golfün bir centilmen sporu olduğunu herkes bilir. Bir işçi çocuğu olan Francis Ouimet, sosyal sorunları umursamadan golf oynamaya başlar. Ailesi haliyle buna karşı gelir. Ancak o pes etmez ve golfte gelebileceği en iyi noktaya gelmek için durmadan çalışır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Spor salonuna gitmek mi, evde spor yapmak mı?