Steam kullanıcıları artık Bitcoin kullanmayacak

Son dönemde Bitcoin üzerinde pek çok habere denk gelir olduk. Üstelik bu haberler sadece teknoloji mecralarında değil, TV kanallarında da dönmeye başladı. Bitcoin’in bir anda bu kadar gündem olması, bu ödeme biriminde dalgalanmalara da yol açtı.

09 Aralık 2017, Cumartesi 11:23
A A
Steam kullanıcıları artık Bitcoin kullanmayacak
PC oyunculuğunun can damarlarından biri olarak nitelendirebileceğimiz Steam, Bitcoin konusunda son derece kritik bir karara imza attı. Valve tarafından yapılan açıklamada, Bitcoin’in artık Steam’in ödeme yöntemlerinden biri olmadığı belirtildi. Durumun nedeni ise son derece basit. Son dönemde Bitcoin’in medyada fazlasıyla yer işgal etmesi, bu ödeme sistemindeki dengeleri de olumsuz yönde etkiledi.

Bitcoin’i aktif olarak kullanan platformlardan biri olan Steam, bu dalgalanmalardan rahatsız olduğu için Bitcoin’i ödeme yöntemleri listesinden çıkarma kararı aldı. Valve tarafından yapılan açıklamada Bitcoin’in fazlasıyla değişken bir yapıya büründüğünü ve bu durumun oyuncular için sorun arz ettiği belirtildi.

Bitcoin ile bir oyun satın alabilmek için Steam’e yapılan ödeme haricinde bir de işlem ücreti ödendiği, bu işlem ücretinin dalgalanmalara bağlı olarak değiştiği açıklandı. Bu değişimlerden oyun severlerin olui ödeme yöntemleri arasından çıkardı.

Valve tarafından atılan bu adım sonrası diğer Bitcoin kullanan firmaların da benzer kararlar alması söz konusu. Yine de bekleyip göreceğiz. Şu aralar Bitcoin’e bulaşmak pek de mantıklı olmayabilir.

Mate 9 ve Mate 9 Pro Oreo Güncellemesine Kavuştu
Sıradaki haber yükleniyor...