Stefan Kuntz, Şenol Güneş ile neden görüşmedi? Sebebini açıkladı!

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Türk spor basını ile tanışma toplantısında spor müdürleri ile bir araya geldi. Hamit Altıntop'un da hazır bulunduğu toplantıda birçok soru soruldu ve cevap buldu.

04 Ekim 2021, Pazartesi 12:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hamit Altıntop'un kendisini aradığında çok şaşırdığını dile getiren Kuntz, "Gurur duydum. Türkiye ile ilgili olumlu anılarım var. 95-96 sezonunda Beşiktaş forması giydim. Burada sosyal hayata çok iyi entegre olduk. Eşim bol bol halka karıştı, çocuklarım anaokuluna gitti. Bu 1 yıllık bir deneyim olsa bile hiç halktan kopuk olmadık. Şu anda kendimi çok rahat hissediyorum. Adaptasyon ile ilgili bir sıkıntım yok. Bu görev için yüzde 100'ümü vereceğim. Yüzde 99 değil tamamen Türk Milli Takımı için çalışacağım" diyerek ilk sözlerini sarf etti.

"Şenol Güneş ile görüşmedim çünkü..."

"Şenol Güneş ile görüşmedim çünkü..."

Şenol hoca ile hiç görüşmedim. Eski analiz ekibinin verilerini değerlendirdik ama şunu söyleyeyim, bütün bunlara rağmen önyargısız kendi yolumdan yürümek istiyorum. Bu yüzden maçları canlı izliyorum, oyuncularla temasımı bu yüzden kurdum. Analiz bilgileri elimizde mevcut ve kendi özgür fikirlerimizle yürümek istiyoruz. Şu anda kafamda oyun stilini oluşturmuş durumdayım. Oyuncuların ne kadar süre aldıklarına bakacağız ve antrenmanlarımızda bu düşünceyle çalışmalarımıza başlayacağız. Hiç kimsenin burada sıkılmaya vakti olmayacak çünkü bizden birçok konuda bilgi alacaklar. Detaylı bir şekilde çalışıp programımıza karar verdik ve bol miktarda antrenman içeriyor. Fiziksel performans antrenörümüz olacak ve kendisi kulüpteki antrenörler ile temasa geçti.

"Almanya beni düşünüyordu"

"Almanya beni düşünüyordu"

Joachim Löw ayrılacağını açıkladığında bütün genç takım hocalarının konsensüs ile beni görev için önerdiklerini biliyorum. Biz bu konuda bir toplantı yapmak istedik ama gerçekleşmedi. Bu durumdan dolayı ben tatmin olmadığımı sorumlu kişilere söyledim ve bu konu kapandı. Hansi Flick, Bayern'den ayrılacağını ve milli takıma gideceğini açıkladığında bunun çok iyi bir karar olduğunu düşündüm çünkü 7-8 oyuncu Bayern'den milli takıma geliyordu. Bu noktadan sonra da konuyu kapattım. İletişimde benim için güven ve dürüstlük çok önemlidir. Benim söylemediğim ama söylemiş gibi gösterildiğim bazı haberler çıktı. Bu tarz şeyler hoşuma gitmedi açıkçası. Bu tarz haberler yerine işin doğrusunu benden almaya çalışırsanız çok sevinirim.

"Kötü gidişin sebebini bulacağız"

"Kötü gidişin sebebini bulacağız"

Öncelikle takımın büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyleyebiliriz çünkü geçmişte alınan sonuçlar bunu gösteriyor. Fakat sonra olumsuza dönen bir tablo var. Bunun sebeplerini yapacağım yüz yüze görüşmelerde öğrenmek, ilk hedefim olacak. Tabii ki her hocanın kendi tarzı var, ben de kendi tarzımla yaklaşacağım. Bu süreçte oyuncularla ilgili çok fazla bilgi aldım. Maçları hem televizyondan hem de stattan izledim. Her oyuncunu bir puzzle parçası olarak düşündüğümüzde oyuncularımızı, resim oluşturmak için kullanacağız. Bizim hedefimiz bu takımı Avrupa Şampiyonası'na götüren performansı yeniden yakalayabilmek. Buna ve daha iyisine ulaşmak için çalışacağız.

"Sergen Yalçın'la olan yanlış anlaşılmayı büyütmeyeceğim"

"Sergen Yalçın'la olan yanlış anlaşılmayı büyütmeyeceğim"

Sergen her zaman oynadığım en iyi orta saha dedim. Kalpten söylenen ve içinde saygı barındıran böyle bir cümle yanlış anlaşıldıysa özür dilerim. Ama insanlarla çalışma tarzımın da anlaşılması açısından bunun sizlere fikir verdiğini düşünüyorum. Araya küçük şeyler katmak, benim tarzımdır. Pozitif olduğu zaman her şey, herkes ne kadar çok gülüyor diye konuşur. Ama kaybettiğimiz zaman da hala gülümsüyor diye söylenir ama benim karakterim bu şekilde. Sergen ile görüşmem olmadı ama yardımcım Kenan Koçak'ın görüşmesi oldu. 4 maç geçtikten sonra kulüpleri ziyaret etme turlarımız başlayacak. Çünkü telefonla görüşme yerine yüz yüze görüşmenin daha önemli olduğunu düşünüyorum. Bu küçük yanlış anlaşılmayı büyütmeye gerek yok.

"Kovulursma uçak biletimi alırsınız"

"Kovulursma uçak biletimi alırsınız"

Sözleşmemde her iş sözleşmesinde olduğu gibi bir tazminat maddesi bulunuyor. Eğer sözleşmem sona ererse Almanya'ya uçak biletimi federasyon almak zorunda. Almanya'da da prim konusu gündeme gelmiştir. Pazarlama etkisi gibi konulara baktığınızda bunları hep milli takım getirir. Bir taraftan da bu bir kulüp takımı değildir. Gurur, onur, ülkeyi temsil etme gibi konular devreye girdiği için orada da 2'nci bir görüş olur. Ben bunları söyleyebilirim. Buna karar verecek olan yönetimdir.

Hamit Altıntop prim konusuna açıklık getirdi

Hamit Altıntop prim konusuna açıklık getirdi

Prim konusunun hoca ekibiyle hiçbir alakası olmayacak. Yeni sistemimizde başkanımız liderliğinde bir prim sistemimiz olacak. O prim sisteminde her şey şeffaf ve net olacak. Pazarlığa açık olmayacak. Bunu da sizlerle paylaşacağız. Ülkemizin durumuna göre bu konu çok şeffaf olacak. Bu başkanımız ve yönetim kurulumuzun kararı doğrultusunda olacak. Dünya Kupası'ndan önce bu tip konuları çok konuşmayalım. Dünya Kupası'na katılırsak başkanımız liderliğinde bir karar vereceğiz. Eğer katılırsak bir jest olacaktır. Ama örneğin Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde 10 maç mı olacak, orada her şey çok net olacaktır. Bunun maç maç bir primi ve katılma primi olacaktır. O da kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Norveç maçında nasıl bir Türkiye olacak?

Norveç maçında nasıl bir Türkiye olacak?

Kuntz: Biz Alman Milli Takımı'nda dörtlü savunma tercih ediyorduk ama rakibin durumuna göre üçlü savunma da tercih etmiştik. Önümüzdeki günler oyuncuların hangi sisteme yatkın olduğunu gözlemlemek açısından önemli olacak. Önümde Norveç maçı gibi bu kadar kısa sürede oynayacağım önemli bir maç varsa zaten ona oyuncuların yatkınlığına göre bir sistem karar verirsiniz. İlerleyen sürelerde küçük ayarlar yaparak istediğimiz noktaya getirmeye çalışırız.

"Benim için futbolda 4 an var"

"Benim için futbolda 4 an var"

Top sendeyken, top rakipteyken, topu kaybettiğin an. Topu kaptığın an... İlk etapta dinamik oyun ve mevkilerin bizim için önemi konusunda oyuncularımıza bilgilendirmelerimiz olacak. Eğer top bizde değilse ya da topu kaybettiysek oyuncuların neler yapması gerektiği konusunda fikirleri olacak. Eğer top bizdeyse neler yapılabileceği konusunda bilgilendirme yapacağız ve bu şekilde daha yaratıcı olabileceğiz.

Altıntop: 11 garantisi isteyenler var, bu olamaz

Altıntop: 11 garantisi isteyenler var, bu olamaz

İyi futbol oynayan ve Türk pasaportu olan herkese kapımız açık. Ama Milli takıma gelip banko oynamak isteyen kişiler oldu. Dünyanın en saçma şeyi bu. Böyle bir şey talep edilebilir mi? Bunu futbolculara bağlamıyorum, ekibine bağlıyorum. Çevresine bağlıyorum, yanlış eğitiyorlar, yanlış yönlendiriyorlar. Geçmişte vardı şimdi de var 11 garantisi isteyen kişiler. Bu mümkün değil. Kendi kulüp takımlarında bile 11 garantisi yok. Bunu Türkiye'yi seçmek için nasıl isterler ? Biz bu konuda Avrupa'yı eskiden olduğu gibi tarayacağız. Bir ofisimiz olacak. Avrupa ayağımız başlayacak.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ali Koç'tan Kim Min-Jae için transfer itirafı