Stephen Hawking: Obezite, insanlığın karşılaştığı en ciddi sorunlardan biri

Stephen Hawking: Obezite, insanlığın karşılaştığı en ciddi sorunlardan biri

Dünyaca ünlü fizik profesörü Stephen Hawking, insan sağlığını vuran obeziteye karşı uyarılarda bulundu: Obezite, insanlığın şimdiye kadar karşılaştığı en ciddi problemlerden biri

01 Aralık 2016, Perşembe 10:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ünlü bilim insanı Stephen Hawking, İsveç'te sağlıkla ilgili çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşu GEN-PEP tarafından hazırlanan 1 dakikalık videosunda obeziteyi, "insanlığın şimdiye kadar karşılaştığı en ciddi problemlerden biri" olarak özetledi.
 

BİRÇOK İNSAN BU NEDENLE ÖLÜYOR!


Dünyayı bir bütün olarak algıladığını söyleyen 74 yaşındaki fizik profesörü, pek çok insanın obeziteyle ilintili problemler yaşayarak hayatını kaybettiğine değindi ve sözlerine şu şekilde devam etti:

"21’inci yüzyılın en ciddi sağlık problemlerinden birine değinmek için burada bulunuyorum. Çok fazla yiyoruz ve çok az hareket ediyoruz. Neyse ki çözüm basit; daha çok fiziksel aktivite ve beslenme alışkanlığında değişiklik. O kadar da gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor değil."
 

EN FAZLA ÖLÜME YOL AÇAN DÖRDÜNCÜ NEDEN


Profesör Hawking videoyu şu sözlerle sonlandırdı:

“Fiziksel hareketsizlik, dünyada en fazla ölüme yol açan dördüncü neden. Günlük gerekli fiziksel aktivite: Yetişkinler için 30 dakika, çocuklar için 60 dakika.”

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor! Ayda 1000 TL ödeme alabilirsiniz