Steve Balmmer "top peşinde!"

Microsoft'un renkli patronu Steve Ballmer'dan, teknolojiden çok daha farklı bir alanda dev bir adım!

13 Ocak 2013, Pazar 12:30
A A

Devasa bir teknoloji markasının CEO'su olduğunuzu düşünün? Teknolojiyle gerçekten ne kadar ilgilenirdiniz? Büyük ihtimalle günlük hayatınızda işiniz olan sektörden uzaklaşmış ve farklı hobiler edinmiş olurdunuz. İşte bu gerçek, dünyanın en büyük teknoloji markalarından birisi olan Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer için de geçerli.

Kendisi basketbol ile yakından ilgili ve öyle görünüyor ki bir grup yatırımcı ile birlikte NBA'in ünlü takımlarından  satın almanın yollarını arıyor. Yahoo Sports'un isimsiz bir kaynak üzerinden yayınladığı habere göre, Ballmer, beraberindeki destekle birlikte, Kings'i 500 milyon dolar karşılığında şu anki sahibi olan Maloof ailesinden satın alacak. İlk olarak yapılan planlar arasındaysa takımın 2013-2014 sezonundan itibaren Seattle'da oynaması yer alıyor. Seattle'ın KeyArena isimli salonunu iki yıl kadar kullanması hedeflenen takım, sonrasında kendisine özel bir arena ile deplasmana gelen takımlara ev sahipliği yapmaya devam edecek.

Seattle daha önceleri SuperSonics'e ev sahipliği yapıyordu. Ancak takımın 2008 yılında Oklahoma City'ye taşınması, onu kısa sürede NBA'den silinmeye mecbur bırakmıştı. Yayılan haberin son kısmındaysa, Ballmer'ın olası bir şekilde Kings'i alması sonucu, takımın adını Seattle SuperSonic olarak değiştireceği söyleniyor.

Resimlerle: 10 ünlü teknoloji CEO'sunun çalışma masası

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.