Steve Jobs, dokunmatik kalemleri eleştirmişti!

9 Eylülde Apple, tarihinde ilk kez stylus yani dokunmatik bir kalem duyurdu

10 Eylül 2015, Perşembe 18:15
A A
Steve Jobs, dokunmatik kalemleri eleştirmişti!

Apple, farklı teknolojileri ile daima dikkat çeken bir firma. Ancak dün akşam geçmişiyle büyük ölçüde çelişti. Apple Pencil isimli dokunmatik kalem duyuruldu ve tasarımcılar için adeta gün doğdu diyebiliriz. iPad Pro ile birlikte çalışacak olan Apple Pencil, üzerinde yer alan çok sayıda sensör ile adeta gerçek bir kalem gibi çizim yapılmasına ve iPad Pro’nun kullanılmasına olanak tanıyor. Şarjlı Apple Pencil, 15 saniyelik şarj ile 30 dakikalık kullanım imkanı sunuyor.

Ancak 2007’de döndüğümüzde ilk iPhone’un lansmanı sırasında Apple’ın efsanevi CEO’su Steve Jobs, stylus kalemleri iğrenç bulduğunu ve kimsenin bu kalemlere ihtiyacı olmadığını dile getirmişti. O sırada piyasadaki tüm telefonları eleştiri yağmuruna tutan Jobs, dünyanın ilk tamamı dokunmatik ekranlı telefonunu duyurmaya hazırlanıyordu. Bugüne baktığımızda ise Apple, Pencil isimli kalemini 99 Dolardan satışa çıkaracağını duyurdu.

Editörün yorumu: Steve Jobs’ın dokunmatik kalemler için yaptığı yorumlar cep telefonları için geçerli diye düşünüyorum. Ve tabii ki 2007 yılındaki telefonları düşünecek olursak, o dönem stylus’un gerçekten eksikleri olan bir teknoloji olduğunu hatırlamak gerek.

 

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın pil ömrü istatistikleri!

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...