Stiletto ayakkabılar nasıl giyilir?

Stiletto ayakkabılar nasıl giyilir? Stilettonun giymesi en zor ayakkabı olduğunu kimse inkar edemez. Stiletto giymek söz konusu olduğunda herkes bir tık gerilir. Bu nedenle stiletto ayakkabı dikkat edilmesi gereken birkaç durum var. Stiletto ayakkabılarla nasıl kombin yapılır? Bu da bir başka konu. İşte stilettolara dair bilmeniz gereken her şey!

08 Ağustos 2020, Cumartesi 16:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Stiletto nedir?

Stiletto nedir?

Stiletto, ince topuklu ve sivri burunlu topuklu ayakkabı modelinin ismidir. Topuk boyları olarak 3 farklı modeli bulunmaktadır. 8 cm topuklu, 10 cm topuklu ve 12 cm topuklu. 3 farklı topuk boyuyla standart olarak bildiğimiz stilettolar, ayakkabı üreticileri tarafından farklı boylarda üretiliyor da olabilir fakat genellikle moda ünlülerinde gördükleriniz 10 ve 12 cm topuklu modelleridir.

Stilettolar nasıl kombinlenir?

Stilettolar nasıl kombinlenir?

Stiletto ayakkabılar, giydiğiniz her şeyi olduğundan daha zarif gösteriyormuş havası katsa da genellikle şık bir stil oluşturulacaksa tercih ediliyor. Mesela akşam yemek davetlerinde, düğünlerde ve kokteyllerde şıklığınızı bir seviye üste taşıyarak tüm dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlayabilir.


Spor şekilde de kombinlenebilir

Spor şekilde de kombinlenebilir

En güzel kombinler için kullanacağız her parçayı özenle seçmelisiniz. Özellikle biraz daha spor şık davetlerde ya da etkinliklerde dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsanız, gündüz saatlerinde stilettonuzu bir jean ile kombinleyebilirsiniz.

En şık eteklerle

En şık eteklerle

En güzel stiletto kombinleri arasında yer alacak en önemli parçalar elbise ve eteklerle olan kombinlerdir. Stiletto bacaklarınızın zarafetini daha ön plana çıkardığı için sizi günün her saati en şık yapacaktır. Bu yüzden beğendiğiniz stilettolarınızı yanınıza alıp elbise ve etek denemeye koyulabilirsiniz.

Stiletto ayakkabıyla nasıl rahat edilir?

Stiletto ayakkabıyla nasıl rahat edilir?

  • İlk defa giyilen stiletto çoğu zaman acı verebilir. Bunun için evde kalın çoraplarla giyerek ayakkabınızın açılması ile daha rahat hareket edebilirsiniz.
  • Stiletto ayakkabıları öne doğru sivrilen yapısından dolayı uzun süre ayakta kalınması halinde parmaklar acıya bilir. Bu durumun önlenebilmesi için ayaklarınızı kremleyebilirsiniz.
  • Stiletto alırken ayakkabının iskeletinin sağlam olması önemlidir.

  • Bazı yerlerde stileto ile rahat edilmesi için 1 numara büyük alınması önerilse de bu yanlış bir tercih olur. Stilettolar ayağınıza tam oturmalı aksi takdirde topuklar hem yürüyüşü bozar hem de burkulmalara sebep olabilir.
  • Ofiste veya günlük hayatta kullanılabilen stilettolar, her türlü kumaşa uygundur.
  • Her türlü ayakkabı için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ayak yapısına uygun olmasıdır.
  • En güzel stiletto rengi ve dokusu bakımından kıyafetle en uygun stilettodur. Dolayısıyla stilettolarda renk uyumu oldukça önemlidir.
  • Ten rengi stilettolar bacakla bütünleşmesinden dolayı özellikle kısa boylu kadınları daha uzun gösterecektir. Bu konuda ekstra özen gösterilmesi önerilir.

Stiletto ile bacaklar nasıl uzun gösterilir?

Stiletto ile bacaklar nasıl uzun gösterilir?

Kıyafet hilesi hemen her kadının ihtiyacı olan bir şeydir. Nude yani ten rengi stilettolar bacak boyunu daha uzun gösteriyor. Bir sır daha verelim; siyah stilettolar siyah ince çorapla birlikte kullanıldığı zaman bacakları daha ince gösteriyor. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Timothée Chalamet'in en iyi 10 kırmızı halı görünümü