Strese iyi gelen 10 besin

Günümüzün en büyük problemlerinden birisi olan stresle mücadele etmenin birçok yolu var. Bunlardan en önemlisi de doğru ve sağlıklı beslenme. Strese iyi gelen besinleri tüketerek siz de bu savaştan galip ayrılabilirsiniz...

12 Nisan 2019, Cuma 11:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Önceki Fotoğraflar
LAHANA

LAHANA

Çok düşük kalorili ama zengin besleyicilikte olan lahana kansere karşı en üstün koruyuculukta olan sülfürlü bileşiklerden zengindir, vücudun serbest radikallere karşı savaş mekanizmasını güçlendirebilmektedir. Kara, beyaz ve mor lahanayı ayırt etmeyin ve beslenmenizde maksimum yer vermeye çalışın.

NAR

NAR

Harika bir antioksidan kaynağı, kalbi koruduğu da bilinmektedir.

 SEMİZ OTU

SEMİZ OTU

Araştırmacılara göre semizotu omega 3 yağ asitlerinden en zengin sebzedir. Diğer sebze ve meyvelere kıyasl semizotu kanser hücrelerinin büyümesini yavaşlatan melatoninden 10-20 kat daha zengindir.

PAZI

PAZI

İçeriğinde muhteşem bir lutein, zeaksantin hazinesi saklamaktadır. Bu iki önemli antioksidan retinayı koruyan göz sağlığı için yararlı karetonidlerdendir.

YEŞİL ÇAY

YEŞİL ÇAY

Yavaşlayan metabolizmaya destek olmak adına yeşil çay içmeye özen gösterilmelidir.


KURU ERİK

KURU ERİK

Neoklorojenik ve klorojenik asitlerden zengin olan kuru erik hücrelere ciddi yapısal zararlar verebilen serbest radikallerin bozulmasına yardımcı olabilmektedir.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Tatlı krizinin 6 nedeni ve tatlı krizini önlemenin yolları