Horlamayı önleyen diyet... Bu diyet horlamayı tedavi ediyor!

Horlama sorunu ile diyetin ne ilgisi var demeyin! Horlama, uyku ve yaşam kalitesini engelleyen sorunların başında geliyor. Horlama şikayeti olan kişiler sabahları fazlasıyla yorgun, halsiz ve kalitesiz uykuyla güne başlıyor. Ancak, horlamayı diyet ile engellemek mümkün! Peki nasıl? Kişinin kilosuna bağlı olarak 1 ay ile 4 ay arasında horlama sorununa yüzde 95 başarı oranı ile son veren diyet hakkında kardiyoloji uzmanından bilgi aldık!

30 Kasım 2021, Salı 17:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Horlama, uyku ve yaşam kalitesini engelleyen sorunların başında geliyor. Horlama şikayeti olan kişilerin sabahları fazlasıyla yorgun, halsiz ve kalitesiz uykuyla güne başladıklarını belirten Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hamit Çelik, bu rahatsızlığın su diyeti ile kişinin kilosuna bağlı olarak 1 - 4 aylık süre içinde ve yüzde 95’in üzerinde başarı oranıyla tedavi edilebileceğini ifade ediyor. 


Horlama ilişkilere de zarar veriyor

Horlama ilişkilere de zarar veriyor

Horlamanın Türkiye’de ve dünyada tedavisinin olmadığını vurgulayan Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hamit Çelik, “Horlama rahatsızlığı olan bireyler genelde 7 - 15 yıl süresince şikayetleri devam ediyor, doktora başvursalar dahi bu probleme çare bulamıyorlar. Sabah da fazlasıyla yorgun, halsiz ve kalitesiz bir uykuyla güne başlıyorlar.

Genelde bu kişiler ikili ilişkilerinde de sorun yaşıyor. Aynı evde, uyudukları odayı da ayırmak zorunda kalıyorlar.

Normalde en faydalı tedavi gece uyumadan önce cpap cihazı kullanımı olarak kabul ediliyor, hastalar gece cihaz kullanarak uyuyorlar ancak onunla uyumak da çok zor oluyor.” dedi

Su diyeti ile horlamadan kurtulmak mümkün

Su diyeti ile horlamadan kurtulmak mümkün

Horlama rahatsızlığına çözüm bulmak için araştırmalar yaptığını belirten Çelik, “Hangi kiloda olursa olsun su diyeti uyguladığımız her hasta, sadece bir aylık süreç içinde horlama sorunundan yüzde 95’in üzerinde kurtulabiliyor.

Bu diyette kişiye susadığı kadar su içmesini tavsiye ediyoruz. Yanında da diyete devamlılık sağlaması için tek bir besin öneriyoruz.

Bu besin bal, pekmez, maydanoz, roka, portakal, elma veya meyve suyu olabiliyor.

Yalnız hasta bunların hepsini değil aralarından sadece birini kullanıyor.” ifadelerini kullandı.

  • Su diyetinde en önemli kriter vücudun yeme alışkanlığının resetlenmesi.
  • Su diyetinde suyun yanıında bal, pekmez, portakal, roka gibi besinler ile vücuttaki ağır metallerinden arınmasını sağlayan vitamin ve minerallerin tercih edilmesi gerekiyor.
  • Su diyeti sayesinde hastalarda ilk 15 günde horlama şikayeti azalıyor, diyet sonunda tamamen horlamadan kurtulmuş oluyorlar.
  • Diyetin ardından da kişiye özel besin programı uygulanması gerekiyor.

Diyet süresi hastanın kilosuna bağlı değişiyor

Diyet süresi hastanın kilosuna bağlı değişiyor

Dr. Çelik, hastanın kilosuna bağlı olarak diyetin en az 30 gün sürdüğünü ifade ediyor.

  • Bu süre 60, 90 ve 120 güne kadar çıkabiliyor.
  • Diyete başladıktan sonra hasta sürekli olarak kontrol ediliyor. Üç dört günde bir doktoru ile sürekli iletişim halinde oluyor.
  • Bu diyette asıl ama. hastanın yeme alışkanlığını resetleyerek öncelikle vücudundaki bütün ağır metallerden kurtarmak.
  • Bu sayede toksinler, artık maddeler, bakteri, parazit ve mantarlar temizleniyor.
  • Dolayısıyla vücut, bu artık maddelerden arındığı için toparlanıyor, organlar dinlenmiş oluyor, organ yetmezliği ortadan kalkmış oluyor ve fabrika ayarlarına geri dönülüyor.


Su diyetinin en önemli kriteri ‘açlık’

Su diyetinin en önemli kriteri ‘açlık’

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hamit Çelik, ‘Boğaz bölgesindeki toksinler, bakteriler, mantarlar ve ağır metallerin birikimine bağlı soluk borusu ve ses tellerinin etrafındaki mukoza yapısı kendini salıyor’ diyor ve sözlerine şöyle devam ediyor:

“Su diyetiyle vücuttaki bütün toksinler, ağır metaller atıldığı zaman boğaz kısmı kendini toparlıyor ve horlama rahatsızlığı da ortadan kalkmış oluyor.

Su diyetinde en önemli kriter açlık. Yanında verdiğimiz besinler de açlığı sürdürebilmesini sağlıyor.

Kişinin kan, böbrek ve tiroid değerleri yüksek olsa bile su diyeti ile bu değerler normal seviyesine dönmüş oluyor.”

 


Bu besinlere dikkat!

Bu besinlere dikkat!

Su diyetinde 15’nci güne yaklaşıldığında yavaş yavaş horlamanın azaldığını belirten Çelik, “Hastalar genelde bir anda horlamanın kesildiğini söylüyor.

Diyet bittiğinde de hastaya beslenme programı veriliyor. Örneğin içinde un olan, rafine şeker katılan ve kızartma şeklinde hazırlanmış tüm gıdalar program dışında kalıyor.

Mangalda etin üzerinde yanmadan dolayı siyah kalmış tüm yerler aslında toksindir. Bunların vücuda girmesini istemiyoruz.

Bunların dışında olan her şey tüketime serbest oluyor.” ifadelerini kullandı.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dövme yaptıranlar dikkat, bu virüs 12 ila 18 ayda öldürebiliyor