Su şişelerine gereksiz ilaç kullanımına karşı uyarı etiketi

Bursa Sağlık Müdürlüğü ve bir su firmasının iş birliğiyle toplumda gereksiz ilaç kullanımına dikkat çekmek amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında, söz konusu firmanın ürettiği su şişelerine uyarıcı etiketler konulması kararlaştırıldı

07 Eylül 2018, Cuma 19:30
A A

İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, Kent Meydanı'nda Sultan Doğal Kaynak Suları Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Demiray ile gazetecilere açıklamalarda bulundu. 

"TEDAVİLERDE İSTENİLEN SONUÇ ELDE EDİLEMİYOR"

Akan, ilaçların yüzde 50'sinden fazlasının uygun olmayan şekilde temin edildiğini belirterek, "Böyle olunca da vatandaşlarımızın çoğu ilaçları doğru bir şekilde kullanamamaktadır. Doğru şekilde kullanmamaya bağlı olarak da tedavilerde istenilen sonuç elde edilemiyor, tedavi süreleri uzuyor ve bazen istenmeyen sonuçlar çıkabiliyor. İstenmeyen yan etkiler de ortaya çıkabiliyor." dedi. 

"ANTİBİYOTİKTE DEĞİL, SAĞLIĞINIZDA ISRARCI OLUN"

Bu sorunların ortaya çıkmaması için ilaçların doğru ve akılcı bir şekilde kullanılması gerektiğini vurgulayan Akan, "Bu akılcı ilaç kullanımına dikkat çekmek için 'Antibiyotikte değil, sağlığınızda ısrarcı olun' etiketini yapıştırarak 83 milyon insana ulaşmaya çalışıyoruz. Amacımız, gereksiz antibiyotik ve ilaç kullanımının önüne geçmek, akılcı ilaç kullanımını teşvik etmek."
SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.