Şu soğuk günlerde biraz ısınmak için: Sinema tarihinin en ikonik bikinileri

Neredeyse Ocak ayı bitiyor ancak özellikle İstanbullular geçen haftaya kadar üşümedi bile. Geçtiğimiz hafta ise yılbaşında bile yüzünü göstermeyen kar lapa lapa yağdı. Çocuklar gibi eğlendik. Ancak aradan geçen bir haftada yavaş yavaş yaza özlem başladı. Biz de sinema tarihinin en ikonik bikinilerini derledik. Belki bu soğuk günlerde biraz olsun içimizi ısıtır.

21 Ocak 2021, Perşembe 13:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Raquel Welch, 1966

Raquel Welch, 1966

Bir Milyon Yıl Önce isimli tarih öncesi çağlarda çeşitli dizonorlarla verilen savaş ve hayatta kalma mücadelesini anlatan 1966 yılının kült filmde Raquel Welch'in giydiği bu bikiniyi kimse unutmamıştır. Üstelik hiçbir mağara kadınının böyle giyinmeyeceğini bilsek de...

Brooke Shields, 1980

Brooke Shields, 1980

Yine tarih öncesi çağları anlatan bir film, Mavi Lagün. Y,ne vahşi doğada yaşayan bir kadın, Brooke Shields, Bu üstsüz bikini ise unutulmaz.

Brigitte Bardot, 1952

Brigitte Bardot, 1952

Daha ne olsun, filmin ismi bile The Girl in the Bikini... Brigitte Bardot'un giydiği bu bikininin efsaneleşmeme imkanı var mı?

Cameron Diaz, 2000

Cameron Diaz, 2000

Genç Cameron Diaz Charlie'nin Melekleri'nde denizden çıkan bir deniz kızı adeta. Klasik ve beyaz bir bikini olmasına rağmen, Cameron Diaz'ın güzelliğiyle birleşince, bu görüntü hafızalardan silinmedi.

Ursula Andress, 1962

Ursula Andress, 1962

1962 yapımı James Bond serilerinin ilk filmi olan Dr. No (film)'ndeki Bond Kızı Honey Ryder rolüyle tanındı aslında Ursula Andress. Şu fotoğrafa bakınca da bunun ne kadar normal olduğunu anlıyorsunuz. Her ne kadar bugünün klasik modellerinden gibi görünse de o dönemin şartlarına göre bu üçgen balenli bikini devrim niteliğindeydi.


Halle Berry, 2002

Halle Berry, 2002

İşte bir başka Bond kızı daha ve bu seger Başka Gün Öl filminden. Yine turuncu, yine üçgen model, ancak bu kez bir fark var, modelimiz 2002 koşullarına uygun şekilde kısa saçlı ve Halle Berry.

Rachel McAdams, 2004

Rachel McAdams, 2004

The Notebook'ta Rachel McAdams ve Ryan Gosling, bu sahneyi aklından çıkarabilen yoktur. Her aşık olan en az bir kez sevdiğiyle şu pozisyonda olmayı hayal etmiştir.

Salma Hayek, 1996

Salma Hayek, 1996

From Dusk Till Dawn filminde Salma Hayek tüm güzelliğini bu bikiniyle sergilemişti. Yılanla dans eden cesur bir kadın, mükemmel hatlar. Sırf bu dans sahnesinin bile Youtube'ta milyonlarca izlenmesi var.

Angelina Jolie, 2001

Angelina Jolie, 2001

Angelina Jolie öyle çok bikiniyle görmeye alışık olduğumuz bir star değil. Lara Croft: Tomb Raider'dan aklımızda kalan en belirgin resim ise bikinili Angelina Jolie idi.

Gwyneth Paltrow, 1999

Gwyneth Paltrow, 1999

Yetenekli Bay Ripley'den bize kalan, genç Gwyneth Paltrow'un bu cıvıl cıvıl bikinisi oldu.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bugün kim ne giymiş? (20 Ocak 2021)