Suat Kılıç: Kılıçdaroğlu'nun çılgın projesi, Silivri'den TBMM'ye tünel

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, "Bizim çılgın projemiz, İstanbul'a ikinci boğaz; Kılıçdaroğlu'nun çılgın projesi, Silivri'den TBMM'ye tünel" dedi.

04 Mayıs 2011, Çarşamba 13:58
A A
Suat Kılıç: Kılıçdaroğlu'nun çılgın projesi, Silivri'den TBMM'ye tünel

Seçim çalışmaları için Salıpazarı ilçesini ziyaret eden Kılıç, belediye çay bahçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Kılıç, burada seslendiği vatandaşlara, ilçede yaptıkları çalışmaları anlattı.

"Biz seçimleri, yattığımız yerden kazanmıyoruz, çalışarak, alın teri dökerek, vatandaşa hizmet ederek kazanıyoruz" diyen Kılıç, konuşmasına şöyle devam etti:

"Hastanesinde, okulunda, eğitiminde, yollarında, her bir konu başlığında vatandaşımızın yanı başında durarak kazanıyoruz. Bizim elimizde sihirli değnek yok, sandığa değdireceksin hep oylar sana çıkacak. O sandıktan çıkan her oyu, tek tek vatandaşı ziyaret ederek, tek tek hal hatır sorarak, tek tek insanlarımızın gönlünü kazanarak alıyoruz. İki milletvekili seçimi geride kaldı. Biz kazandık, iki belediye seçimi geride kaldı. Biz kazandık. İki referandum yapıldı, ikisinde de biz kazandık, hamdolsun."

AK Parti’nin, Recep Tayyip Erdoğan’ın şimdiye kadar hiçbir seçimi kaybetmediğini vurgulayan Kılıç, "Şimdi seçime gidiyoruz. AK Parti’nin, Recep Tayyip Erdoğan’ın sırtı, hiç mindere yapışmadı. Hep kazandık ama nasıl kazandık: Hizmet ederek kazandık. Bizim gerçekleşmemiş, hiçbir sözümüz yoktur. ’Salıpazarı’na ilçe hastanesi oluşturacağız’ dedik, şimdi tamiratına devam ediyoruz, 1 trilyona yakın para harcıyoruz. Ne için, o sağlık merkezini hastane görüntüsüne kavuşturabilmek için. Yanılmıyorsam 30 yataklı bir ilçe hastanesi olacak. Mutlak suretle 24 saat doktor duracak ve ambulansınız da hazır olacak" dedi.

-"...SİLİVRİ’DEN TBMM’YE TÜNEL"-

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Samsun mitinginde, Başbakan Erdoğan’la ilgili sözlerini hatırlatan Kılıç, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
"Kılıçdaroğlu, geçenlerde Samsun’a geldi, Cumhuriyet Meydanı’nda Başbakanımıza şöyle seslendi, ’Sen Ecevit’in tırnağı bile olamazsın’, ’Sen Ecevit’i abdest almadan ağzına alma’ dedi. Söz konusu Ecevit’in tırnağı olup olamamaksa Kılıçdaroğlu önce kendi siciline, kendi arşivine baksın. Ecevit Başbakanken, hastanede rehin alan Mehmet Haberal, bugün CHP’nin Zonguldak’tan 1. sıra milletvekili adayı, Ecevit’in memleketinden. Ecevit Başbakanken, mahkemede ’Ecevit akli melekelerini yitirdi, artık Başbakanlık yapamaz, akıl sağlığı yerinde değil’ başvurusunu yapan dönemin Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün CHP’nin Ankara milletvekili adayı. Buyur buradan... Haydi bakalım Kemal Kılıçdaroğlu, sen Ecevit’in tırnağı olabilir misin, olamaz mısın? Ecevit’in koruma müdürü Recai Birgün, televizyon televizyon dolaşıp bunları anlatıyor. Bunların ne yaptıkları belli değil. Bizim çılgın projemiz, İstanbul’a ikinci boğaz; Kılıçdaroğlu’nun çılgın projesi Silivri’den TBMM’ye tünel. Böyle bir şey olabilir mi, bu ne biçim muhalefet anlayışı?"

MHP’nin de CHP’den farkı olmadığını ileri süren Kılıç, MHP’yi de Ergenekon’dan yargılanan isimleri milletvekili adayı olarak gösterdiği gerekçesi ile eleştirdi.

Kılıç, Salıpazarı ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulunarak, seçimlerde esnaftan ve vatandaşlardan destek istedi.

Sıradaki haber yükleniyor...