Şubat ayında doğan bebekler hakkında bilmeniz gereken 6 şey

Bebeğiniz şubat ayında doğacaksa ya da doğduysa o zaman kendinizi şanslı olarak görebilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre, yılın ikinci ayında doğan bebeklerin sağlık, büyüme, duygusal gelişim, yaratıcılık ve hatta başarı potansiyeli açısından diğer çocuklara göre avantajları var. İşte şubat ayında doğan/doğacak bebekler hakkında bilmeniz gereken 6 şey...

30 Ocak 2020, Perşembe 14:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Daha hızlı büyüyor ve gelişiyorlar

Daha hızlı büyüyor ve gelişiyorlar

21 binden fazla çocuğu olan bir Harward Üniversitesi araştırmasına göre, yaz aylarında doğanlara kıyasla, şubat ayında doğanlar daha ağır ve uzun boylu oluyor.

Bilim insanları bu durumun sebebini açıklayamasa da beslenme, güneş ışığına maruz kalma ve sıcaklık gibi mevsimsel faktörlerin önemli rol oynadığını söylüyor. 


Daha sağlıklılar

Daha sağlıklılar

Araştırmalar, soğuk aylarda doğan insanların yaz bebeklerinden daha az sinirli ve ruh hali değişimlerine daha az eğilimli olduğunu gösteriyor.

Ayrıca şubat ayında doğan çocuklar, ekim ve kasım aylarında doğanlara göre daha az hastalığa yakalanma riski altındadır.

Daha mutlu olma eğilimindedirler

Daha mutlu olma eğilimindedirler

Budapeşte'deki Semmelweis Üniversitesi'nden yapılan bir araştırmaya göre, kış mevsiminde doğsalar da, şubat bebeklerinin kendilerini huzursuz hissetme olasılıkları daha düşük. 

Daha arkadaş canlısı ve düşünceli insanlar

Daha arkadaş canlısı ve düşünceli insanlar

Çeşitli araştırmalar şubat bebeklerinin yaz bebeklerinden daha bilinçli olma eğiliminde olduğunu, diğer aylarda doğanlara göre daha arkadaş canlısı ve düşünceli insanlar olduğunu göstermiştir.

Büyüdüklerinde tatmin edici kariyerleri olabilir

Büyüdüklerinde tatmin edici kariyerleri olabilir

Şubat ayında doğan bebekler büyüdüklerinde kariyerlerinden memnun olacaklar. Kariyer üzerine çalışmalar yapan şirketler balık yetişkinlerinin işlerinden en memnun olan kişiler arasında olduğunu tespit etti. 


Sanatsal bir yönü var

Sanatsal bir yönü var

Kişinin doğum ayı ile gelecekteki kariyeri arasında bir bağlantı olduğunu biliyor muydunuz?

İngiltere'den araştırmacıların 2011'de yaptığı bir çalışmada doğum ayı ve kariyer başlantısı keşfedildi. Nüfus üzerine yapılan bir çalışmada verileri analiz eden araştırmacılar Şubat bebeklerinin çoğunun yaratıcı bir gruptan oluştuğunu ve sanatsal yönlerinin olduğunu keşfettiler.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yenidoğan sarılığında bu hataları yapmayın! Yeni doğan bebek bakımı ile ilgili 10 hata