Suçunu itiraf eden Barbaros Şansal kefaletle serbest kaldı

KKTC'de üzerinde altı gram hintkeneviriyle yakalanan ünlü modacı Barbaros Şansal, Lefkoşa'da ikinci kez çıkarıldığı mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı

13 Mayıs 2015, Çarşamba 11:25
A A
Suçunu itiraf eden Barbaros Şansal kefaletle serbest kaldı

Mahkeme hâkimi, ‘Suçumu kabul ediyorum’ diyen Şansal’a yurtdışı seyahat yasağı koydu, haftada bir gün polise imza verme ve 40 bin TL kefaletle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı. Şansal bir günlük poliste tutukluluk süresinin dolmasının ardından ikinci kez Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkartıldı.

İlk ifadesinde, “İstanbul’da öğrencilerim üzerinde uyuşturucu buldum, cebimde unutmuşum” diyerek uyuşturucu kullanmak ve ithal etmek suçlamasını reddeden Şansal, bu defa, “Suçumu kabul ediyorum, çok pişmanım” dedi.

HAFTADA BİR GÜN POLİSE

Savcılığın da Şansal’ın teminata bağlanması talebi üzerine mahkeme hâkimi, sanatçının seyahat belgelerine el konulmasına karar verdi ve davaları sonuçlanıncaya kadar yurtdışına seyahat yasağı koydu. Hâkim ayrıca, Şansal’ın haftada bir gün polise imza vermesini ve 40 lira da nakit teminat yatırmasına hükmetti.

ERCAN’DA YAKALANDI

Şansal, önceki gün İstanbul’dan Lefkoşa’ya gelirken, Ercan havalimanında üzerinde 6 gram hintkeneviri ile yakalanmıştı. Şansal pasaport kontrol kuyruğunda beklerken narkotik köpeği Cindy, ünlü sanatçıdan uyuşturucu kokusu almış ve polisin sorgusu üzerine cebinden uyuşturucuyu çıkarmıştı. Şansal ilk ifadesinde, “Ben bunu bir öğrencimin üzerinde bulmuştum. Elinden aldım cebime koydum unutmuşum” demişti.

Dün mahkemeye çıkartılan ve hakkında bir gün tutukluluk kararı verilen Şansal bugün ikinci kez hâkim karşısına çıktı. KKTC’de üzerinde uyuşturucu ile yakalananlara genellikle 6 aydan başlayan hapis cezaları veriliyor.

Hürriyet

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.