Sudan ölüme rekor tazminat

'Tuvalete hiç gitmeden en çok su içme' yarışmasına katılan kadın ölünce yarışmayı düzenleyen radyo, mahkemece 24 milyon TL'lik rekor tazminat ödemeye mahkum edildi

31 Ekim 2009, Cumartesi 05:00
A A

BÜYÜK ÖDÜL VİDEO

Amerika’da KDND FM adlı radyo kanalı 2 yıl önce bir yarışma düzenlemişti. Tuvalete gitmeden en çok suyu içene büyük ödül olarak video oyunu vaad edilmişti. 3 çocuk annesi Jennifer Strange (28), çocukları adına bu ödülü kazanmak için yarışmaya katılmıştı. Jennifer tuvalete gitmeden 7.5 litre su içmeyi başarmıştı. Ancak ‘su zehirlenmesi’ sonucu hayatını kaybetmişti.

AŞIRI SU ZEHİRLEDİ

Jennifer’in ailesi radyoya dava açmıştı. Mahkeme dün karara bağlandı. Jennifer Strange’nin ölümünden sorumlu bulunan radyo kanalı 16 milyon dolar (yaklaşık 24 milyon TL) tazminat ödemeye mahkum edildi. Aşırı su tüketimi sonucu oluşan su zehirlenmesi beynin şişmesine ve nefes alma gibi hayati fonksiyonların sona ermesine neden olabiliyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.