Sudan ucuza 3D yazıcı!

Eğer her şey yolunda giderse, çok yakında sudan ucuza bir 3D yazıcı alabileceğiz!

26 Eylül 2013, Perşembe 21:00
A A

Yaratıcı fikirlere finansman sağlayan Kickstarter.com sitesinde kendisine destek arayan Peachy Printer adlı üç boyutlu yazıcı projesi, 2 gün gibi kısa bir sürede 180 bin dolar toplamayı başardı. 3D yazıcılarla ilgili maliyetleri olabildiğince aşağı çekmeyi hedefleyen projenin nihai hedefi 116 dolara satılacak ev tipi bir 3D yazıcı üretmek.

Fotolitografi metodu ile baskı yapan küp şeklindeki cihaz, baskı hammaddesini lazer yoluyla şekillendiriyor. CAD dosyaları ile oluşturulmak istenen üç boyutlu objenin ebat ve şeklini alan cihaz, ses dalgaları ve aynaların kullanıldığı bir yöntemle koordinatları hammadde üzerine lazerle işliyor.  Oluşturulması istenen 3D objeler için dijital kameralardan da faydalanabilen Peachy Printer, istendiğinde bir objeyi yine lazer yoluyla bir kopyasını üretmek için tarayabiliyor.

Kanadalı 28 yaşında bir girişimci tarafından geliştirilen projenin, şayet her şey yolunda giderse, 2014 Temmuz ayında resmi lansmanının yapılması bekleniyor.

Resimlerle: En popüler 3D araçlar

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.