Şuhut’ta sokak hayvanları rehabilitasyonu

Afyonkarahisar’ın Şuhut İlçesi’nde sokak hayvanlarının rehabilitasyonuna yönelik çalışma yapıldı

18 Nisan 2017, Salı 16:07
A A
Şuhut’ta sokak hayvanları rehabilitasyonu
Şuhut’ta Gezici Veterinerlik Mobil Kısırlaştırma Ünitesi ile sokak hayvanlarına yönelik rehabilitasyon çalışmaları başlatıldı. Belediye Başkanı Recep Bozkurt, çevre ve halk sağlığı açısından daha güvenli bir ortam oluşturabilmek için, insanların sağlığı kadar, gündelik yaşamın içinde yer alan hayvanların sayı, sağlık, kayıt ve üremelerinin kontrolünün de önemli olduğunu belirtti.


TEDAVİ EDİLİP DOĞAYA BIRAKILIYORLAR

Bakım, tedavi, rehabilitasyon ve kısırlaştırma çalışmalarının tümünün 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği’ne uygun olarak yılda 2 kez yaptıklarını anlatan Bozkurt, "Belediyemiz tarafından başıboş sokak hayvanlarının rehabilitasyonu amacıyla bakanlık onaylı veterinerlik mobil kısırlaştırma ünitesiyle 160 sokak hayvanının kısırlaştırılması, aşılanması, küpelenmesi ve paraziter ilaçlamaları yapılarak doğaya bırakılmıştır" diye konuştu.
Mobil üniteye ziyarette bulunan Başkan Recep Bozkurt, görevli ekiplere başarı diledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.