Süleyman Çelebi'nin durumu iyi

Süleyman Çelebi'nin durumu iyi

06 Ekim 2009, Salı 12:20
A A

Dün uğradığı silahlı saldırıda yaralan DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi'nin sağlık durumuyla ilgili Florence Nightingale Hastanesi Başhekimi Op. Dr.Mücahit Atmanoğlu açıklama yaptı. Atmanoğlu, "Kurşunlama sonrası Şişli Etfal Hastanesi'ne götürülmesi planlanan Süleyman Çelebi, acil bir kararla hastanemize geldi ve bu çok iyi oldu. Dün 3.5 saat süren ameliyat sonrası yoğun bakıma alındı ve dün geceyi yoğun bakımda geçirdi. Ailesi kendisini yoğun bakımda ziyaret etti" dedi.

Süleyman Çelebi'nin daha önce geçirdiği kalp ameliyatı nedeniyle, dün geceki ameliyat sırasında kalp krizi geçirme riskinin de bulunduğunu anlatan Op. Dr.Mücahit Atmanoğlu, "Fakat korkulan olmadı. Şu an durumu iyi. Yaklaşık bir hafta hastanemizde misafir olacak. Talihsiz olayda ameliyat sonrası bacaklarına 6 kurşun isabet ettiği, bunlardan 2'sinin bacaklarında kaldığı görüldü. Diğer kurşunların ise baldırları ve kemikleri kırarak vücuttan çıktığı görüldü. Kırık kemiklere platin yerleştirildi. İyileştikten sonra yürümesinde herhangi bir aksama olmayacak" diye konuştu.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.