Süleyman Yeşilyurt ve Hasan Akar'a "Atatürk'ün hatırasına hakaret etme" suçundan soruşturma başlatıldı

Süleyman Yeşilyurt ve Hasan Akar'a 'Atatürk'ün hatırasına hakaret etme' suçundan soruşturma başlatıldı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca "Atatürk'ün hatırasına hakaret etme" suçundan Süleyman Yeşilyurt ve Hasan Akar hakkında iki ayrı soruşturma başlatıldı

09 Mayıs 2017, Salı 21:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

TVNET'te yayımlanan "Derin Tarih" isimli programda Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili sarf ettiği sözler nedeniyle Süleyman Yeşilyurt'a Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca "Atatürk'ün hatırasına hakaret etme" suçundan soruşturma başlatıldı.

GÖZALTINA ALINMALARI İÇİN TALİMAT VERİLDİ

Öte yandan savcılıkça Hasan Akar'ın Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım hakkında sosyal medyada paylaşılan bir videoda söylediği sözler sebebiyle yine aynı suç kapsamında ayrı bir soruşturma daha açıldı.

Savcılıkça Yeşilyurt ve Akar'ın gözaltına alınmaları için Emniyet'e talimat da verildi.


 

PROGRAMDA NE KONUŞULMUŞTU?


TVNet'te yayımlanan "Derin Tarih" isimli programda Atatürk'ün manevi kızı Afet İnan'la ilgili skandal açıklamalar yapılmıştı.

Programın konuğu Süleyman Yeşilyurt, Afet İnan'ın aile geçmişinden ve babasının mesleğinden yola çıkarak kendisinin "manevi evlat olamayacağını" iddia etti ve "Mustafa Kemal İzmir'de bir müsamerede Afet İnan'ı görür. Afetin İnan'ın alımlı çalımlı halini görünce babası Ziraat Müdürü İsmail Hakkı Bey'i çağırtılar, der ki 'Ben kızınızı manevi evlat almak istiyorum'. Şimdi burada doğruları konuşmak lazım. Manevi evlat kimdir? Bakıma muhtaç, tahsile muhtaç ama bu bir Ziraat Müdürü'nün kızı, bir dönem de milletvekilliği yapmış. Hem ziraat müdürünün hem milletvekilinin kızını almak, el vicdana koyacağız. Afet İnan Latife Uşşakizade'den sonra Çankaya'nın çağlayanıdır. Afet İnan hiçbir zaman manevi evlat değildir, Çankaya'nın nikahsız firts lady'sidir" ifadelerini kullandı.


 

OLAYIN GEÇMİŞİ


Nur Cemaati'nin 'Okuyucular' kolunun 'hocalarından' Hasan Akar'ın  Atatürk'e yönelik skandal ifadelerinin bulunduğu bir video sosyal medyada paylaşıldı.

Hasan Akar, skandal videoda Mustafa Kemal Atatürk için "1938'de geberen p.ç" ve annesi  Zübeyde Hanım için "Annesi resmi kayıtlarda genelevde çalışıyor" diyor.

Hakaret ve küfürleri için "Merak etmeyin, 98'de faturasını ödedim" diyen Hasan Akar, Atatürk'ün "Ali Rıza efendi değil, 'Abdüş' denen bir adamın" oğlu olduğunu savunuyor. 

Hasan Akar'ın Atatürk'e yönelik hakaretlerine sosyal medyada büyük tepki çekmişti.


Hasan Akar'dan Atatürk'e küfür ve skandal sözler!Ata'ya sövdü, FETÖ'yü övdü


İlber Ortaylı'dan sert tepki: Bunları diyen hayvandır
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Antalya'da turistler denize koştu!