Süleymanpaşa'da asfalt sezonu Altınova ile açıldı

Süleymanpaşa'da asfalt sezonu Altınova ile açıldı

Süleymanpaşa'da asfalt sezonu Altınova ile açıldı 

25 Mayıs 2021, Salı 22:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi asfalt sezonunu Altınova Mahallesi ile açtı.  Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında Altınova Mahallesi Başçavuş Sokak ile Çevre Yolu Altınova Mahallesi bağlantı yolu asfaltlanıyor.

Altınova Mahallesi ile eş zamanlı olarak Barbaros Mahallesi'nde de asfalt hazırlık çalışmaları gerçekleştiriliyor. Ortaokul Caddesi'nin bozuk zemini tamamen kaldırılarak asfalt hazırlık faaliyetleri tamamlanırken asfalt serim işlemlerinin en kısa sürede gerçekleştirileceği ifade edildi. Asfalt seriminin yanı sıra şehrin birçok noktasında kilit taş döşeme, yol ve kaldırım onarım çalışmalarının da sürdüğü belirtildi. Onarım çalışmaları kapsamında Hükümet Caddesi ve Muratlı Caddesi arasında bulunan Cengiz Topel Meydanı çevresindeki yollar tamamen yenileniyor. Öte yandan yaza hazırlık çalışmaları da hız kesmeden sürüyor. Altınova Mahallesi'nde yürütülen sahil şeridi yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, ekiplerden bilgi alarak yapılacak çalışmaları değerlendirdi.

YÜKSEL: HEDEF 1 MİLYON METREKARE 

Yol çalışmalarını hızlandırdıklarını ifade eden Yüksel, "2021 asfalt sezonuna Altınova mahallemizden başladık. Hava şartları elverdiği takdirde Ekim ayı sonuna kadar bu sezon 1 milyon metrekare asfalt ve kilit taş çalışması yapmayı hedefliyoruz. Şehrimizin kronikleşen yol sorunlarını tamamen ortadan kaldırmak için durmaksızın çalışmaya devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunuyorum" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tekirdağ'da Hint keneviri operasyonu: 5 gözaltı