Süleymanpaşa'da sokak hayvanlarını zabıta ekipleri besliyor

Süleymanpaşa'da sokak hayvanlarını zabıta ekipleri besliyor

Süleymanpaşa'da sokak hayvanlarını zabıta ekipleri besliyor

04 Mayıs 2021, Salı 13:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ'ın Süleymanpaşa ilçesinde tam kapanmada sokak hayvanlarını belediye zabıta ekipleri besliyor.

Süleymanpaşa Belediyesi, kapsamı genişletilerek tam kapanmaya dönüştürülen sokağa çıkma kısıtlamaları süresince yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını yalnız bırakmıyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne bağlı olarak faaliyet gösteren Veteriner İşleri Birimi ekipleri, sokakta yaşayan kedi ve köpeklerle, martı, güvercin, karga gibi kanatlı hayvanlar için ilçe merkezinde belirlenen noktalara mama ve yem bırakılıyor.

Bunun yanı sıra, tam kapanma sürecinin başladığı 30 Nisan'dan itibaren Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de rutin çalışmaları sürdürürken sokak hayvanlarına mama desteği sağlamaya başladı. Tam kapanma nedeniyle sokağa çıkamayan hayvanseverlerin açığını kapatmak ve beslenmede zorlanan sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılayan zabıta birimlerine, vatandaşlar teşekkür etti.

'TEDBİRLERE UYARAK BİR KAP SU, BİR KAP YEMEK'

Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Gönül Belediyeciliği hizmet anlayışının gereği olarak aynı şehri paylaştığımız sokak hayvanlarımızı da kucaklıyor ve ihtiyaçlarını önemsiyoruz. Asli görevlerimizin yanı sıra sokak hayvanlarımızla yakından ilgilenerek mama ihtiyaçlarını gidermeye katkıda bulunuyoruz. Havaların ısınması ile birlikte sokakta yaşayan canlarımızın hayati ihtiyaçlarından biri de su olmaktadır. Kıymetli vatandaşlarımızdan ricamız, tam kapanma şartlarını ihlal etmeden, kapılarının önlerinde bir kap yemek ve bir kap su bulundurmalarıdır" denildi.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Saray'da sokak hayvanlarını zabıta besledi