Süper Lig'in iki yeni hakemini tanıyalım: Burak Şeker ve Yasin Kol

Süper Lig'in ilk haftasında iki hakem ilk defa bu klasmanda maç yönetecek. O hakemler ise Burak Şeker ve Yasin Kol. Burak Şeker ve Yasin Kol'u tanıyalım.

09 Eylül 2020, Çarşamba 13:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

33 yaşındaki Burak Şeker, Antalya bölgesinin hakemlerinden. Hakemlik dışındaki mesleği bankacılık ve finans olan genç hakem, uzun süre boyunca 1. Lig ve 2. Lig'de maç yönetti. Geçen sezon TFF 1. Ligde 15, Türkiye Kupası'nda 4 ve 3. Lig play-off'larında 1 maç yönetti.

İlk olarak 2019 Ağustos'unda Süper Lig'de AVAR hakemliği yaparak klasman atlama şansı yakalayan Şeker, geçen sezon birçok Süper Lig maçında daha görev aldı.

VAR, AVAR ve 4. hakem olarak görev yaptığı maçlarda gözlemcilerinden geçer not alan Burak Şeker, bu yıl ilk defa Süper Lig'de orta hakem olarak maç yönetecek. Şeker, MKE Ankaragücü-Erzurumspor maçında görev yapacak.

Sezonun bir diğer yeni hakemi ise Yasin Kol. Trabzon bölgesinin hakemi olan Yasin Kol'un mesleği güvenlik görevlisi. İlk olarak 3 Mart 2019 tarihinde Süper Lig düzeyinde 4. hakemlik yapan genç hakem, o tarihten sonra Süper Lig maçlarında görev aldı.

Çoğunlukla 4. hakemlik yapan Kol'un AVAR tecrübesi de bulunuyor.

İlk defa bu yıl Süper Lig'de orta hakem olarak görev alacak olan Kol, Antalyaspor-Gençlerbirliği maçını yönetecek.

posta.com.tr - Spor

Yeni sezonda göreve hazır olan 47 üst klasman hakemi var. Tüm hakemlerin listesi şöyle:

Caner Ak, Zorbay Küçük, Alı̇ Palabıyık, Burak Pakkan, Erkan Özdamar, Kadı̇r Sağlam, Serkan Tokat, Yaşar Kemal Uğurlu, Burak Şeker, Murat Erdoğan, Mustafa Öğretmenoğlu, Sarper Barış Saka, Bahattı̇n Şı̇mşek, Arda Kardeşler, Cı̇han Aydın, Alı̇ Şansalan, Ümı̇t Öztürk, Özgür Yankaya, Suat Arslanboğa, Turgut Doman, Abdullah Buğra Taşkınsoy, Cüneyt Çakır, Çağdaş Altay, Emre Malok, Fırat Aydınus, Hüseyı̇n Göçek, Mert Güzenge, Mete Kalkavan, Mustafa Kürşad Fı̇lı̇z, Onur Özütoprak, Tugay Kaan Numanoğlu, Volkan Bayarslan, Alper Ulusoy, Dı̇renç Tonusluoğlu, Emre Kargın, Hakan Ceylan, Halı̇l Umut Meler, Halı̇s Özkahya, Kutluhan Bı̇lgı̇ç, Yı̇ğı̇t Arslan, Abdulkadı̇r Bı̇tı̇gen, Alper Çetı̇n, Koray Gençerler, Atı̇lla Karaoğlan, Bülent Bı̇rı̇ncı̇oğlu, Ramazan Keleş, Yası̇n Kol.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İlk hafta hakemleri belirlendi: Derbi Ali Şansalan'ın